obecnie
17° C
jutro
22° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Poszukiwana para oszustów!!!
  61 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • RST Pub - Wasze opinie :)
  4504 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Opozycja - Stalowa Wola.
  7883 wyświetleń
  92 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  1500 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Rocznica ślubu.
  727 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Pomysł na polski Klondike.
  216 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Szkieletor - Co z tym /......
  545 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Kolejny wielki sukces Katarzyny Chrapko na 10. Międzynarodowych Ta...

13 lutego 2018 15:55, autor: powiat-nisko.pl
Katarzyna Chrapko – uzdolniona uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku – innowatorka wykorzystania myśli technicznej w medycynie, pod koniec stycznia 2018 roku, wzięła udział w jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych, wyspecjalizowanych wystaw wynalazków na Bliskim Wschodzie, uznawanej za drugą co do wielkości międzynarodową wystawę na całym świecie. Mowa o 10. Międzynarodowych Targach Innowacji na Bliskim Wschodzie (10th International Invention Fair in the Middle East - IIFME), nad którą patronat sprawował, Emir Kuwejtu, Jego Wysokość Szejk Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.

Podczas tej wystawy uczestnicy zaprezentowali liczne wynalazki i innowacje będące wynikiem kreatywności młodzieży z całego świata. Kasia przedstawiła swój wynalazek o nazwie „Aparat Zdrowia”. Prezentowana przez nią innowacja była jedyną pokazywaną z Polski.

Polskie stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony Międzynarodowego Jury, ale również ze strony wszystkich odwiedzających wystawę oraz dziennikarzy prasowych. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu Kasia Chrapko miała niepowtarzalną okazję spotkać się z inwestorami w Zatoce, a także z Członkami Zarządu Izby Handlowej z Zatoki Perskiej.

Wszystkie wystawione na targach innowacyjne pomysły i wynalazki, były oceniane przez wysoce kompetentną kapitułę. Zaprezentowanym wynalazkom i innowacjom zostały wręczone nagrody, podczas uroczystego zakończenia wystawy.

Prezentowany przez niżankę wynalazek otrzymał srebrny medal od Międzynarodowego Jury Wystawy, złoty medal od Stowarzyszenia Wynalazców Kobiet „NOVA” w Bośni i Hercegowinie (Women’s Inventors Association „NOVA” in Bosnia and Herzegovina” oraz cztery nagrody specjalne: od Syryjskich Wynalazców (Syrian Inventors), Libańskiego Towarzystwa Innowatorów (Lebanese Innovators Society), Stowarzyszenia Właścicieli Praw Autorskich w Chińskim Tajpej (Copyright Holder’s Association of Chinese Taipei) oraz Stowarzyszenia Innowatorów i Twórców Portugalskiego Wynalazcy - APIICIS (Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS).

Sukces i osiągnięcia podczas ostatnich sesji Międzynarodowych Targów Wynalazczości są dowodem na to, jak ważne przesłanie ma być przekazane za pośrednictwem tej wystawy.

Wystawa była okazją do pokazania kultury wynalazków społeczeństwom i umocnienia istniejących relacji między wynalazcami, firmami i korporacjami.

Uczestnictwo w tak prestiżowym wydarzeniu to dla młodej innowatorki z Niska ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

Organizatorom wystawy należą się podziękowania oraz słowa uznania za wspaniałą organizację oraz stworzoną przyjazną atmosferę.

Fot.: Katarzyna Chrapko
Komentarze czytelników (1)
 • RNI 1933-2018 (6 miesięcy temu)

  Gratuluję serdecznie - z leciutką nutką pozytywnej zadrości. Ale nie można mieć zbyt wielu talentow - muszę zadowolić się malutkimi rzeczami i takimi'ż talentami.Miło się czyta, że mamy zdolną, piękną młodzież.! Pozdrawiam i Dobrze Życzę.!