obecnie
0° C
jutro
-10° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2648 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  429 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  689 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3358 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  3033 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  2093 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2656 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Jak ostatecznie będzie wyglądał Plac Piłsudskiego?

7 marca 2018 09:06, autor: stalowawola.pl
Co dwie głowy, to nie jedna. A co wiele głów, to masa świetnych pomysłów i wspólny wybór najlepszej koncepcji. Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli zaprasza na ostatnie już konsultacje dotyczące rewitalizacji Placu Piłsudskiego. Spotkanie odbędzie się w piątek 9 marca 2018 roku o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

Decyzja o tym, jaki będzie miał kształt Plac Piłsudskiego, jakie będzie zagospodarowanie rewitalizowanego sektora Osiedla Fabrycznego, jest decyzją nie na dwa lata, tylko na kolejne 80 lat Miasta Stalowej Woli. Ten projekt musi czynić zadość historii tego miejsca, ale musi również spoglądać w przyszłość, przewidzieć jak się będzie zmieniało miasto. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę w ostatecznym projekcie – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Stalowej Woli.

Włodarz miasta zaprasza do wyrażenia swojego zdania na temat przyszłego wyglądu Placu Piłsudskiego wszystkich mieszkańców. – Rozumiem, że najbardziej aktywni w ocenie tych projektów są mieszkańcy dwóch bloków usytuowanych najbliżej Placu Piłsudskiego. Oczywiście ich głos jest bardzo ważny, ponieważ dotyczy ich codziennego życia, ale Plac Piłsudskiego to centrum Stalowej Woli. On ma stworzyć warunki i sprostać oczekiwaniom wszystkich mieszkańców miasta. Z perspektywy tego, jakie ma spełniać funkcje, należy wziąć pod uwagę widzenie zarówno z okna mieszkańców bezpośrednio sąsiadujących, jak również całości miasta – podkreśla Lucjusz Nadbereżny.

Podczas konsultacji mieszkańcy będą brać pod uwagę trzy koncepcje nagrodzone w konkursie organizowanym przez Referat Centrum Rewitalizacji Urzędu Miasta. Przypomnijmy, że od 28 sierpnia do 15 grudnia 2017 roku trwał konkurs „Na opracowanie koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji Placu Piłsudskiego”, w wyniku którego zostały wybrane trzy prace – pierwsze, drugie miejsce i wyróżnienie. Następnie koncepcje te zostały przedstawione do oceny mieszkańcom. Stalowowolanom bardziej spodobała się praca nagrodzona przez Sąd Konkursowy drugim miejscem. Zarówno ocena Komisji Konkursowej, jak i mieszkańców, co istotne, nie pokazała wyraźnej przewagi jednej koncepcji nad drugą. Obie prace zyskały podobną ilość punktów w konkursie i liczbę głosów mieszkańców.

W związku z powstałymi rozbieżnościami pomiędzy wyborem Komisji Konkursowej, a głosem mieszkańców, Dominika Czuba-Ofiara Kierownik Referatu Centrum Rewitalizacji zwróciła się z prośbą do Rady Miejskiej w Stalowej Woli o poddanie tej kwestii pod głosowanie. Na prośbę Prezydenta Miasta rajcy miejscy podejmą wiążącą decyzję po ostatnich konsultacjach społecznych.

Przebudowa Placu Piłsudskiego będzie kosztować między 15 a 20 milionów złotych, w zależności od wybranej koncepcji. Środki na realizację tego zadania będą pochodzić w części z dofinansowania zewnętrznego. Projekt techniczny natomiast zostanie sfinansowany ze środków unijnych jakie miasto otrzymało w ramach projektu „Modelowa rewitalizacja miast”.

Koncepcja 1.

Koncepcja 2.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.