obecnie
11° C
jutro
8° C
impulse
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Filtry do wody?
  1576 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • potrzebna pilne pomoc!!! l...
  764 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • ortodonta
  680 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Program do aplikacji webowych
  150 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  248 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  26084 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Beef bar.
  3370 wyświetleń
  19 odpowiedzi
Przejdź do forum

Memoriał Papieski wystartuje po raz siódmy

9 kwietnia 2018 15:31, autor: stalowowolski.pl
Po raz siódmy, w środę 11 kwietnia, na obiektach stalowowolskiego MOSiRu odbędzie się Podkarpacki Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w powiecie stalowowolskim i co roku przyciąga tłumy.

Podobnie jak w latach poprzednich impreza jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich to sztafeta lekkoatletyczna przeznaczona wyłącznie dla zgłoszonych grup niepełnosprawnych i rozpocznie się o godz. 13:00.
Do udziału w kolejnych wydarzeniach zaproszony może czuć się każdy - pełnosprawny i niepełnosprawny: Mszy Świętej w parafii pw. Św. Jana Pawła II o godzinie 18:00 oraz Sztafety Pływackiej, która rozpocznie się o godzinie 19:30. Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

Celem Memoriału jest przede wszystkim oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi, poprzez przepłynięcie 9665 basenów, czyli tyle ile dni trwał pontyfikat św. Jana Pawła II. Ale także integracja środowiska pełnosprawnego z niepełnosprawnym.

Impreza skierowana jest do każdego: dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych, seniorów, w tym do osób niepełnosprawnych z całego województwa podkarpackiego. Przez 6 edycji, w wydarzeniu wzięło udział blisko 6000 tysięcy osób.

Zapisy na imprezę już trwają. Listy znajdą się w szatni pływalni krytej MOSiR oraz w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenia drogą internetową. Informacje bieżące znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.memorialpapieski.pl

Organizatorami Memoriału, jest Stowarzyszenie Latorośl, przy współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią Akademicką pw. św. Jana Pawła II, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Stowarzyszeniem Nadzieja, Rycerzami Kolumba, oraz Duszpasterstwem Akademickim "Baszta".

Projekt dofinansowany jest z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli oraz Urzędu Gminy Stalowa Wola.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.