obecnie
3° C
jutro
4° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2419 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  246 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  498 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3133 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2807 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1892 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2489 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Chińczycy z wizytą w Stalowej Woli

13 kwietnia 2018 16:27, autor: stalowowolski.pl
Stalową Wolę odwiedził Wen Wu – wiceprezydent Liugong Machinery Corporation, a towarzyszyli mu dziennikarze z chińskiej telewizji, robiący reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku.

Takie wizyty to rzadkość – Wen Wu należy do ścisłego kierownictwa Liugong Machinery Corporation, firmy, która produkuje w Stalowej Woli maszyny budowlane. 12 kwietnia wraz z Hou Yubo, prezesem stalowowolskiego oddziału firmy odwiedzili starostę Janusza Zarzecznego. Podczas spotkania zapewniali, że zamierzają rozwijać zarówno produkcję, jak i cały tutejszy zakład. – Zależy nam szczególnie na rozwijaniu tutejszego centrum badawczo-rozwojowego, a także na stałym poszerzaniu asortymentu opuszczającego stalowowolski zakład – mówił Wen Wu.
Spotkanie było też okazją do przekazania strojów sportowych ufundowanych przez firmę Liugong Machinery Corporation dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, w których to będą reprezentować swoją jednostkę, Powiat, a od teraz także i firmę Liu Gong, podczas licznych zawodów sportowych, w których biorą udział. – Bardzo się cieszymy, że możemy je wam wręczyć. Czujemy się częścią lokalnej społeczności i chętnie się z nią utożsamiamy – komentował Hou Yubo, prezes działającej w Stalowej Woli Liugong Machinery Corporation w Polsce.

Co ciekawe, delegacji kierownictwa firmy towarzyszyli chińscy dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczej. Realizują oni w Polsce reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku. Przy okazji chcą również pokazać Stalową Wolę, jako jedno z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie funkcjonuje duża firma z chińskim kapitałem. – Chcemy współpracować ze stroną chińską na wielu obszarach. Jednym z nich jest edukacja. Informowałem o tym naszych chińskich partnerów już podczas wcześniejszych spotkań i efekt jest taki, że już niedługo przylecą z Chin pierwsi lektorzy, którzy będą prowadzili zajęcia z nauki języka chińskiego – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.