obecnie
23° C
jutro
23° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  616 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  126 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1739 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2338 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4049 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3037 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2092 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Chińczycy z wizytą w Stalowej Woli

13 kwietnia 2018 16:27, autor: stalowowolski.pl
Stalową Wolę odwiedził Wen Wu – wiceprezydent Liugong Machinery Corporation, a towarzyszyli mu dziennikarze z chińskiej telewizji, robiący reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku.

Takie wizyty to rzadkość – Wen Wu należy do ścisłego kierownictwa Liugong Machinery Corporation, firmy, która produkuje w Stalowej Woli maszyny budowlane. 12 kwietnia wraz z Hou Yubo, prezesem stalowowolskiego oddziału firmy odwiedzili starostę Janusza Zarzecznego. Podczas spotkania zapewniali, że zamierzają rozwijać zarówno produkcję, jak i cały tutejszy zakład. – Zależy nam szczególnie na rozwijaniu tutejszego centrum badawczo-rozwojowego, a także na stałym poszerzaniu asortymentu opuszczającego stalowowolski zakład – mówił Wen Wu.
Spotkanie było też okazją do przekazania strojów sportowych ufundowanych przez firmę Liugong Machinery Corporation dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, w których to będą reprezentować swoją jednostkę, Powiat, a od teraz także i firmę Liu Gong, podczas licznych zawodów sportowych, w których biorą udział. – Bardzo się cieszymy, że możemy je wam wręczyć. Czujemy się częścią lokalnej społeczności i chętnie się z nią utożsamiamy – komentował Hou Yubo, prezes działającej w Stalowej Woli Liugong Machinery Corporation w Polsce.

Co ciekawe, delegacji kierownictwa firmy towarzyszyli chińscy dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczej. Realizują oni w Polsce reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku. Przy okazji chcą również pokazać Stalową Wolę, jako jedno z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie funkcjonuje duża firma z chińskim kapitałem. – Chcemy współpracować ze stroną chińską na wielu obszarach. Jednym z nich jest edukacja. Informowałem o tym naszych chińskich partnerów już podczas wcześniejszych spotkań i efekt jest taki, że już niedługo przylecą z Chin pierwsi lektorzy, którzy będą prowadzili zajęcia z nauki języka chińskiego – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.