obecnie
11° C
jutro
8° C
impulse
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Filtry do wody?
  1576 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • potrzebna pilne pomoc!!! l...
  764 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • ortodonta
  680 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Program do aplikacji webowych
  150 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  248 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  26084 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Beef bar.
  3370 wyświetleń
  19 odpowiedzi
Przejdź do forum

Chińczycy z wizytą w Stalowej Woli

13 kwietnia 2018 16:27, autor: stalowowolski.pl
Stalową Wolę odwiedził Wen Wu – wiceprezydent Liugong Machinery Corporation, a towarzyszyli mu dziennikarze z chińskiej telewizji, robiący reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku.

Takie wizyty to rzadkość – Wen Wu należy do ścisłego kierownictwa Liugong Machinery Corporation, firmy, która produkuje w Stalowej Woli maszyny budowlane. 12 kwietnia wraz z Hou Yubo, prezesem stalowowolskiego oddziału firmy odwiedzili starostę Janusza Zarzecznego. Podczas spotkania zapewniali, że zamierzają rozwijać zarówno produkcję, jak i cały tutejszy zakład. – Zależy nam szczególnie na rozwijaniu tutejszego centrum badawczo-rozwojowego, a także na stałym poszerzaniu asortymentu opuszczającego stalowowolski zakład – mówił Wen Wu.
Spotkanie było też okazją do przekazania strojów sportowych ufundowanych przez firmę Liugong Machinery Corporation dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, w których to będą reprezentować swoją jednostkę, Powiat, a od teraz także i firmę Liu Gong, podczas licznych zawodów sportowych, w których biorą udział. – Bardzo się cieszymy, że możemy je wam wręczyć. Czujemy się częścią lokalnej społeczności i chętnie się z nią utożsamiamy – komentował Hou Yubo, prezes działającej w Stalowej Woli Liugong Machinery Corporation w Polsce.

Co ciekawe, delegacji kierownictwa firmy towarzyszyli chińscy dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczej. Realizują oni w Polsce reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku. Przy okazji chcą również pokazać Stalową Wolę, jako jedno z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie funkcjonuje duża firma z chińskim kapitałem. – Chcemy współpracować ze stroną chińską na wielu obszarach. Jednym z nich jest edukacja. Informowałem o tym naszych chińskich partnerów już podczas wcześniejszych spotkań i efekt jest taki, że już niedługo przylecą z Chin pierwsi lektorzy, którzy będą prowadzili zajęcia z nauki języka chińskiego – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.