obecnie
6° C
jutro
11° C
impulse
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?Ostatnio na forum

 • Cześć, co tam słychać na S...
  1958 wyświetleń
  29 odpowiedzi
 • Wybory 2018 - Stalowa Wola.
  115 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Co się dzieje z masztem?
  753 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czajnik elektryczny czy tr...
  500 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Rocznica ślubu.
  1293 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  1609 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Używacie oczyszczaczy powi...
  120 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Pływali i biegali dla Papieża Polaka

13 kwietnia 2018 16:27, autor: stalowowolski.pl
Po raz siódmy dla upamiętnienia Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się sztafeta papieska. Głównym jej celem była integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W tej cennej inicjatywie wzięło udział blisko 1000 osób!

47 360 - sztafeta biegowa oraz 15 555 - sztafeta pływacka, takim wynikiem zakończył się w środę Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy powiatu stalowowolskiego, ale także m.in. mieszkańcy Mielca, Sanoka, Tarnobrzega, Rudnika, Dębicy, Przemyśla, Ropczyc, Kolbuszowej, Jasła, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rzeszowa, a także tak odległych miejscowości jak Jedlanka Stara, Radom, Kozienice, Opactwo (Mazowsze) czy Tarnowskie Góry (Śląsk).


Łącznie z wolontariuszami (80 osób) ilość uczestników imprezy sięgnęła blisko 1000 osób! Zgodnie z duchem Olimpiad Specjalnych, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom uczestnictwa, które wręczał m. in. wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.
Pierwsza część imprezy, poświęcona była osobom niepełnosprawnym i zaczęła się o od sztafety lekkoatletycznej na hali sportowo – widowiskowej MOSiR.
Po zakończeniu zmagań lekkoatletycznych, uczestnicy imprezy przenieśli się do Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, zakończona błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Ostatnie, a jednocześnie centralne akcenty Memoriału odbyły się na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie start głównej Sztafety, przerwany odśpiewaniem „Barki” o 21:37 rozpoczął się o 19:45. Wtedy też ruszyła silna i energiczna sztafeta złożona z największej jak do tej pory liczby przedszkoli stalowowolskich i przedszkolaków.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie LATOROŚL we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią pw. Św. Jana Pawła II oraz Duszpasterstwem Akademickim Baszta i Rycerzami Kolumba, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, a także stowarzyszeniem „Nadzieja”. Honorowy patronat nad imprezą objął Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Impreza została dofinansowana m.in. ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.