obecnie
3° C
jutro
4° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2419 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  246 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  497 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3133 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2806 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1892 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2488 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Pływali i biegali dla Papieża Polaka

13 kwietnia 2018 16:27, autor: stalowowolski.pl
Po raz siódmy dla upamiętnienia Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się sztafeta papieska. Głównym jej celem była integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. W tej cennej inicjatywie wzięło udział blisko 1000 osób!

47 360 - sztafeta biegowa oraz 15 555 - sztafeta pływacka, takim wynikiem zakończył się w środę Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy powiatu stalowowolskiego, ale także m.in. mieszkańcy Mielca, Sanoka, Tarnobrzega, Rudnika, Dębicy, Przemyśla, Ropczyc, Kolbuszowej, Jasła, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rzeszowa, a także tak odległych miejscowości jak Jedlanka Stara, Radom, Kozienice, Opactwo (Mazowsze) czy Tarnowskie Góry (Śląsk).


Łącznie z wolontariuszami (80 osób) ilość uczestników imprezy sięgnęła blisko 1000 osób! Zgodnie z duchem Olimpiad Specjalnych, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom uczestnictwa, które wręczał m. in. wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.
Pierwsza część imprezy, poświęcona była osobom niepełnosprawnym i zaczęła się o od sztafety lekkoatletycznej na hali sportowo – widowiskowej MOSiR.
Po zakończeniu zmagań lekkoatletycznych, uczestnicy imprezy przenieśli się do Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, zakończona błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Ostatnie, a jednocześnie centralne akcenty Memoriału odbyły się na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie start głównej Sztafety, przerwany odśpiewaniem „Barki” o 21:37 rozpoczął się o 19:45. Wtedy też ruszyła silna i energiczna sztafeta złożona z największej jak do tej pory liczby przedszkoli stalowowolskich i przedszkolaków.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie LATOROŚL we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią pw. Św. Jana Pawła II oraz Duszpasterstwem Akademickim Baszta i Rycerzami Kolumba, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, a także stowarzyszeniem „Nadzieja”. Honorowy patronat nad imprezą objął Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Impreza została dofinansowana m.in. ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.