obecnie
27° C
jutro
28° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
    846 wyświetleń
    11 odpowiedzi
  • UBywatele Stalowowolskie ...
    65 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Hejter Owsiak - musi przep...
    145 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Czy Rybakówka, jest otwarta?
    151 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • Sklep - Serwis komputerowy...
    284 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    5059 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    4554 wyświetleń
    6 odpowiedzi
Przejdź do forum

„SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA” – XX edycja zmagań z ortografią

30 kwietnia 2018 13:06, autor: powiat-nisko.pl
W sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w powiecie niżańskim. To już XX edycja zmagań z ortografią., w której wzięło udział 40 uczniów. Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie: Anna Pracoń i Elżbieta Waniewska.

Po uroczystej inauguracji konkursu o godz. 9.00 i krótkim omówieniu zadań uczniowie przystąpili do pracy. Zgodnie z Regulaminem dzieci rozwiązywały zadania w czasie 60 min. Nad ich pracą czuwała Komisja złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół z wszystkich gmin powiatu niżańskiego. Zadania konkursowe związane były tematycznie z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Ich rozwiązanie wymagało nie tylko rzetelnej znajomości podstawowych zasad pisowni języka polskiego i ich prawidłowego zastosowania w praktyce, ale także podstawowej wiedzy historycznej o naszym kraju.

Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów konkursu.

Wśród klas drugich najlepszymi w ortograficznych zmaganiach okazali się:

Natalia Rurak z gminy Nisko oraz trzy uczennice z gminy Jeżowe: Zuzanna Kata, Magdalena Siudak i Alicja Fila.

Miejsce drugie zdobyli: Oliwier Soroczyński z gminy Nisko, Lena Dziura i Tomasz Pac z gminy Harasiuki oraz Krzysztof Femiak z gminy Krzeszów.

Miejsce trzecie wywalczyli: Julia Gemzik z gminy Nisko, Krzysztof Siembida i Magdalena Szabat z gminy Jarocin, Gabriel Szkutnik z gminy Ulanów, Amelia Ulińska i Oliwia Żuchnik z gminy Rudnik nad Sanem oraz Kacper Ryczko z gminy Harasiuki.

Wśród uczniów klas trzecich I miejsce zdobyli: Katarzyna Kania z gminy Ulanów, Michał Szabat z gminy Harasiuki oraz Gabriela Sołtys z gminy Jeżowe.

Miejsce drugie wywalczyli: Wiktoria Okoń z gminy Rudnik nad Sanem, Dawid Bałut z gminy Jeżowe, Joanna Smusz z gminy Nisko oraz Gabriel Hasiak z gminy Ulanów.

Miejsce trzecie zdobyli uczniowie: Amelia Paleń i Antoni Dubiel z gminy Nisko, Kamil Jonik z gminy Krzeszów, Paweł Małek z gminy Jarocin, Roksana Moskot z gminy Harasiuki, Zuzanna Łojek z gminy Rudnik nad Sanem, oraz Sylwia Bujak z gminy Jeżowe.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczył im osobiście Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Józef Sroka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w powiecie niżańskim nie mógł się odbyć dzięki pomocy finansowej Powiatu Niżańskiego, a także gościnności Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku.








Komentarze czytelników (9)