obecnie
12° C
jutro
9° C
impulse
Czy wybierasz się na Marsz Niepodległości do Warszawy?


Ostatnio na forum

 • Stara Kuźnia.
  2316 wyświetleń
  38 odpowiedzi
 • Jakie filmy polecacie do o...
  75 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Co się dzieje z masztem?
  1230 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Okulista na NFZ?
  2265 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • W Radomyślu nad Sanem idzi...
  161 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  2988 wyświetleń
  27 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  3199 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rewolucja komunikacyjna na ulicach Stalowej Woli

23 maja 2018 08:08, autor: stalowawola.pl
Już za kilka tygodni na stalowowolskie ulice wyjedzie pierwszy elektryczny autobus marki Solaris. Do końca sierpnia 2018 roku flota komunikacji miejskiej powiększy się o 9 kolejnych. Oprócz tego stalowowolski tabor zasili również 6 autobusów i 3 busy z sanockich firm. – Od tego czasu zacznie się wielka pozytywna rewolucja w komunikacji miejskiej – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. 16 maja 2018 roku delegacja ze Stalowej Woli, składająca się z samorządowców i dziennikarzy, odwiedziła fabrykę Solaris Bus & Coach S.A. i obejrzała pierwszy autobus (model Urbino 8,9 LE), który już w czerwcu trafi na nasze ulice. – To bardzo nowoczesny i cichy autobus, który w środku posiada pełną elektronikę, wiele systemów, które ułatwią komfortowe podróżowanie – mówi włodarz Stalowej Woli. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w szereg udogodnień wprowadzonych specjalnie z myślą o pasażerach, takich jak porty USB, Wi-Fi, system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo wewnątrz pojazdu, system zliczania pasażerów, biletomat, w którym będzie możliwość zapłaty kartą lub gotówką oraz nowoczesne czytniki kart miejskich.

Czerwone elektryczne autobusy, jakie trafią do Stalowej Woli, będą pokonywać bez ładowania trasę 100 – 140 kilometrów. Na terenie miasta przewidziano trzy stacje szybkiego ładowania po pięć stanowisk: przy dworcu PKP w Rozwadowie, na osiedlu Hutnik na ulicy Wrzosowej i przy bramie nr 3 Huty Stalowa Wola oraz jedną stację wolnego ładowania na terenie bazy komunikacji miejskiej.

To największy projekt transportowy jaki realizujemy dla naszych mieszkańców. To będzie rewolucja w komunikacji publicznej – mówi Lucjusz Nadbereżny. Prezydent przypomina także, że to nie jedyne udogodnienia wprowadzone dla mieszkańców Stalowej Woli. Wdrożyliśmy bezpłatne przejazdy dla mieszkańców powyżej 60 roku życia, bezpłatne przejazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych, czy weteranów i wiele przyjaznych ofert – wymienia prezydent miasta. W trakcie realizacji są kolejne projekty, dzięki którym Stalowa Wola będzie smart city i uplasuje się na pozycji lidera w zakresie elektromobilności.

Jeszcze w tym roku na 30 przystankach zostanie wdrożony system elektronicznej informacji pasażerskiej, pojawi się monitoring, sieć Wi-Fi, powstanie zaplecze techniczne do obsługi elektrycznych pojazdów, zakupione zostaną nowe wiaty przystankowe, a zdewastowane będą wymienione, wybudowane zostaną centra przesiadkowe, punkty „Park&Ride” oraz zmodernizowana zostanie infrastruktura drogowa (budowa turboronda przy ul. Energetyków). W ramach tego projektu wydanych zostanie również 20 tys. kart miejskich, które będą mogły realizować płatności nie tylko w ramach komunikacji miejskiej, ale również w zakresie innych usług miejskich.

Zadanie jest realizowane w ramach tzw. „Mobilnego MOF-u Stalowej Woli”, który ma na celu poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Wartość projektu to 49,4 mln. zł. – Chciałbym podziękować gminom sąsiadującym: Nisko, Zaleszany i Pysznica, bo to z nimi realizujemy ten rewolucyjny projekt – mówi prezydent Nadbereżny.


Komentarze czytelników (1)
 • Nina (4 miesiące, 3 tygodnie temu)

  Przeciez te autobusy są prawie ouste ,kilka emerytow tylko podrozuje ,a takie koszty nie zawsze celowo ,ekonomicznie wydane ,np ,jak te przystanki ,kilka linii dziennie