obecnie
27° C
jutro
28° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

  • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
    846 wyświetleń
    11 odpowiedzi
  • UBywatele Stalowowolskie ...
    65 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Hejter Owsiak - musi przep...
    145 wyświetleń
    4 odpowiedzi
  • Czy Rybakówka, jest otwarta?
    151 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • Sklep - Serwis komputerowy...
    284 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Bar pod Pałami????
    5059 wyświetleń
    9 odpowiedzi
  • Cyrk bez zwierząt?
    4554 wyświetleń
    6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Katarzyna Chrapko – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Nisku la...

12 czerwca 2018 18:36, autor: powiat-nisko.pl
Jak co roku, zrzeszające samorządowców z regionu Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, nagrodziło zdolną młodzież z województwa podkarpackiego. Przed tym wydarzeniem, samorządy same wybierają najzdolniejszego ucznia ze swojego terenu i fundują mu nagrodę.

W tym roku za najzdolniejszego ucznia powiatu niżańskiego uznano Katarzynę Chrapko – uczennicę klasy 2C Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Nagroda została wręczona przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla, Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzatę Rauch, podczas uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie, w dniu 8 czerwca 2018 r. Wyróżnienie to spotkało 25 najlepszych uczniów na Podkarpaciu.

Katarzyna Chrapko osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, dotyczących innowacyjności i wynalazczości. Przygoda Kasi z wynalazkami rozpoczęła się od badań nad możliwościami wykorzystania infradźwięków do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów. Za swoją pierwszą pracę pn. „Badania nad zastosowaniem infradźwięków do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka” została doceniona wygrywając w 2014 roku konkurs „Młody Wynalazca 2014”. W ostatnim czasie w Seulu międzynarodowe Jury przyznało Kasi złoty medal za innowacyjne rozwiązanie dotyczące pracy pn. „Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego, widzialnego światła niskoenergetycznego, generowanego przez półprzewodnikowe diody LED do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka”. Katarzyna Chrapko jest laureatką organizowanego przez FSNT – NOT Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator” 2016. Została również doceniona złotym medalem z wyróżnieniem na Warszawskiej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków – IWIS 2016, organizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. W Festiwalu Naukowym E(x)plory 2016 Kasia dwukrotnie otrzymała tytuł „Młodego Naukowca E(x)plory”. Konkurs „Młody Wynalazca 2016” organizowany przez Fundację HALLER pro inventio, nadał jej tytuł laureata i wyróżnienie. Z kolei nie tak dawno w Tajwanie wywalczyła brązowy medal. A wcześniej w tym roku złote medale na Międzynarodowych Targach Innowacji w Turcji i Malezji. Jest laureatką I miejsca Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych 2018.

Wychowawcą Kasi jest Pani Agnieszka Szewczyk.



Fot.: Katarzyna Chrapko


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.