obecnie
-1° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • 8487311 9794014 5315913 ...
  10 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme net hd
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme dublado online hd
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • online filme 2013 hd
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • le models
  13 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • kartika putri mesum
  15 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Jest tu kto? Muszę Cię o c...
  14 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Święto podkarpackich samorządowców w Rzeszowie

12 czerwca 2018 18:36, autor: powiat-nisko.pl
W dniu 8 czerwca 2018 roku Starosta Niżański Robert Bednarz wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie. Przedstawiciele samorządów Województwa Podkarpackiego wszystkich szczebli – wójtowie, burmistrzowie, starostwie, prezydenci, radni oraz pracownicy instytucji samorządowych spotkali się w stolicy województwa, aby wspólnie świętować tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego.

Obchody samorządowego święta, tak jak co roku, rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Farnym. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Rzeszowa, w uroczystej paradzie przez centrum miasta, do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie odbyła się konferencja podsumowująca kolejny rok funkcjonowania samorządów.

Zgromadzonych licznie w WDK przedstawicieli duchowieństwa, parlamentarzystów, członków administracji rządowej, szefów służb mundurowych oraz samorządowców przywitał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest co roku okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych samorządowców z województwa podkarpackiego. W organizowanym po raz XVIII konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa (PNS) za dokonania w roku 2017 uhonorowani zostali – w kategorii powiatu – powiat jarosławski i Starosta Tadeusz Chrzan, za najlepszą gminę uznano Tuszów Narodowy i wójta Andrzeja Głaza. Za najlepiej zarządzane miasto na Podkarpaciu Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej uznała, Sanok i burmistrza Tadeusz Pióro.

Wzorem lat ubiegłych, zrzeszające samorządowców z regionu Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, nagrodziło także zdolną młodzież z województwa podkarpackiego. W tym roku za najzdolniejszego ucznia powiatu niżańskiego uznano Katarzynę Chrapko – uczennicę III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.