obecnie
15° C
jutro
11° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1435 wyświetleń
  13 odpowiedzi
 • Stalowowolscy pedalarze!!!
  102 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Banda - zjebów spod Gondoli?
  113 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  1212 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  1994 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Housekeeping work new-york
  67 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  1565 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

Święto podkarpackich samorządowców w Rzeszowie

12 czerwca 2018 18:36, autor: powiat-nisko.pl
W dniu 8 czerwca 2018 roku Starosta Niżański Robert Bednarz wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie. Przedstawiciele samorządów Województwa Podkarpackiego wszystkich szczebli – wójtowie, burmistrzowie, starostwie, prezydenci, radni oraz pracownicy instytucji samorządowych spotkali się w stolicy województwa, aby wspólnie świętować tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego.

Obchody samorządowego święta, tak jak co roku, rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Farnym. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Rzeszowa, w uroczystej paradzie przez centrum miasta, do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie odbyła się konferencja podsumowująca kolejny rok funkcjonowania samorządów.

Zgromadzonych licznie w WDK przedstawicieli duchowieństwa, parlamentarzystów, członków administracji rządowej, szefów służb mundurowych oraz samorządowców przywitał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest co roku okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych samorządowców z województwa podkarpackiego. W organizowanym po raz XVIII konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa (PNS) za dokonania w roku 2017 uhonorowani zostali – w kategorii powiatu – powiat jarosławski i Starosta Tadeusz Chrzan, za najlepszą gminę uznano Tuszów Narodowy i wójta Andrzeja Głaza. Za najlepiej zarządzane miasto na Podkarpaciu Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej uznała, Sanok i burmistrza Tadeusz Pióro.

Wzorem lat ubiegłych, zrzeszające samorządowców z regionu Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, nagrodziło także zdolną młodzież z województwa podkarpackiego. W tym roku za najzdolniejszego ucznia powiatu niżańskiego uznano Katarzynę Chrapko – uczennicę III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Polacy wybierali wtedy swych przedstawicieli do rad gmin i miast.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.