obecnie
14° C
jutro
17° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    17 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    652 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1056 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    76 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    83 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    117 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    266 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Projekty międzynarodowe w ramach Programu Erasmus+ szansą na rozwó...

15 czerwca 2018 16:44, autor: powiat-nisko.pl
Na zaproszenie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu, w dniu 5 czerwca 2018 roku, nauczyciele RCEZ w Nisku: Alicja Świder i Bogusław Bielak, podczas Wojewódzkiej konferencji Projekty międzynarodowe w ramach Programu Erasmus+ szansą na rozwój uczniów i nauczycieli”, zaprezentowali dwa wybrane projekty Erasmus+, realizowane w niżańskiej szkole.

Celem konferencji było podzielenie się doświadczeniem i upowszechnianie rezultatów projektów współpracy międzynarodowej, realizowanych w ramach programu Erasmus+ oraz inauguracja Regionalnego Punktu Informacyjnego (RPI) w województwie podkarpackim.

Konferencję rozpoczął Wicedyrektor PCEN ds. Oddziału w Przemyślu Zbigniew Hamielec. Następnie p. Iwona Karkliniewska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+, przekazała certyfikat na ręce Wicedyrektora PCEN ds. projektów unijnych Grzegorza Nowakowskiego, otwierając Regionalny Punkt Informacyjny w województwie podkarpackim oraz omówiła temat: Program Erasmus+ szansą rozwoju społecznego w wymiarze europejskim. O roli i zadaniach PCEN jako Regionalnego Punktu Informacyjnego w województwie podkarpackim mówił Wicedyrektor Nowakowski.

Przykłady dobrych praktyk

Wydarzenie prowadziła Konsultant PCEN Oddział w Przemyślu Elżbieta Komarnicka,.

Następnie zaprezentowane zostały wybrane projekty, jako przykłady dobrych praktyk w poszczególnych sektorach programu Erasmus+. Wśród przedstawionych podczas konferencji 16 prezentacji, 2 pochodziły z RCEZ w Nisku.

W sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, Bogusław Bielak, koordynator projektu „Europejskie praktyki EUROSUKCES”, zaprezentował projekt realizowany w latach 2016-2018, dzięki któremu w Maladze w Hiszpanii, praktyki zawodowe odbyło 32 uczniów, w zawodach: technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik geodeta i technik obsługi turystycznej oraz 8 opiekunów-nauczycieli języka angielskiego i przedmiotów zawodowych.

W sektorze Edukacja szkolna, Alicja Świder, koordynator projektu „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”, przedstawiła główne cele i rezultaty, trwającego od września 2017 do lipca 2019 projektu mobilności, w którym uczestniczą szkoły zawodowe z Czech, Litwy, Rumunii, Słowacji i Polski, w ramach współpracy szkół. Do tej pory uczniowie RCEZ wyjeżdżali do Detvy na Słowacji i Pilzna w Czechach. Od 11 do 15 czerwca 2018 r. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku gościć będzie grupę młodzieży z Litwy, Czech i Słowacji.

Na kolejny rok szkolny zaplanowana została mobilność w Wilnie.

Prezentacje projektów podczas konferencji stały się doskonałą inspiracją oraz okazją do podzielenia się doświadczeniem od strony praktycznej realizacji projektów.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku




Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.