obecnie
3° C
jutro
4° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2419 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  246 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  498 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3133 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2806 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1892 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2488 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Trwa rewitalizacja Stalowej Woli. Zobacz postęp prac!

9 lipca 2018 12:29, autor: zomo
Od początku tego roku prowadzone są intensywne prace rewitalizacyjne w Stalowej Woli. Celem nowego zagospodarowania terenu jest stworzenie przyjaznego otoczenia dla mieszkańców należących do wszystkich grup wiekowych i preferujących różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Przebudowie poddane zostały nadsańskie Błonia, Skarpa oraz park na os. Charzewice.

Wykonawcą projektu nowego zagospodarowania przestrzeni jest firma Apis Polska z Jarosławia, posiadająca na swoim koncie szereg realizacji zewnętrznych stref rekreacyjnych oraz rekreacyjno-sportowych na terenie Europy. Apis Polska to czołowy producent nowoczesnych placów zabaw oraz funkcjonalnych siłowni plenerowych, urządzeń typu street workout, bezpiecznych nawierzchni oraz małej architektury. Produkty powstają w oparciu o najnowsze trendy, a zastosowanie zaawansowanych technologicznie materiałów, sprawia że poza atrakcyjnym wyglądem, konstrukcje montowanych w ramach prowadzonych prac elementów, są solidne, trwałe i bezpieczne.

Do niedawna największe emocje budzała rewitalizacja 45h nadsańskich błoni, prowadzona w ramach projektu “Zielone Ogrody Miasta”. Działo się tak ze względu na to, że wspomniany obszar na jakiś czas zamieniał się w plac budowy, nieprzystający do wizji zielonego krajobrazu. Obecnie jednak, ku uciesze mieszkańców, prace dobiegają końca. Zakończył się montaż min. Siłowni zewnętrznej oraz ciągnącej się na obszarze prawie 2 tysięcy kwadratowych piaszczystej plaży z drewnianymi tarasami, siedziskami przy sanie i miejscem zabaw dla dzieci. Położona została również cała przewidziana nawierzchnia. Aktualnie, do wykonania zostały głównie prace wykończeniowe, związane głównie z nasadzeniami.

Projekt rewitalizacji Stalowej Woli zakłada powstanie wielu ścieżek rekreacyjnych. Najdłuższa z nich, asfaltowa, została niedawno ukończona. Ciągnie się ona od oczyszczalni wody Huty Stalowa wola do galerii VIVO. Zważywszy na jej szerokość wahającą się od 2,5 do 3,5 metrów, jest dedykowana głównie rowerzystom. Na bieżąco kształtu nabierają też ścieżki zdrowia, ścieżki biegowe oraz edukacyjne, które w większości są niemalże w pełni oznakowane. Jednym zciekawszych elementów, które zostały wykonane w ramach zagospodarowania Błoni, są pierwsze w Stalowej Woli hotele dla owadów.

Podobnie jak Błonia, również wygląd Skarpy uległ znacznej zmianie. W wyniku zastosowania ciężkiego sprzętu, nadany został jej nowy kształt. W dalszych krokach, przebudowa Skarpy zakłada umocnienie gruntu oraz wykonanie szeregu nasadzeń; kilkudziesięciu drzew oraz kilkuset krzewów. Na jej terenie pojawi się również mała architektura, min. tarasy widokowe, plac zabaw, nowe oświetlenie oraz monitoring.

Dynamika postępów nie ominęła parku na os. Charzewice. Gdzie prace arborystyczne dobiegły końca. Obecnie na dniach zrealizowane zostaną również są alejki spacerowe.

Z autonomicznych obiektów bliskie ukończenia są dwa boiska. Jedno trawiaste, drugie wielofunkcyjne. W obu przypadkach po montażu wyposażenia, będą gotowe do użytku.

Więcej pracy wymaga obecnie najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwany przez mieszkańców, park wodny i towarzyszące mu zaplecze. W najbliższym czasie, wykończony deskami modrzewiowymi zostanie taras i elewacje budynków, przeprowadzony zostanie montaż siłowni zewnętrznej, bezpiecznej nawierzchni oraz urządzeń stanowiących wyposażenie wodnego parku zabaw.

Termin zakończenia prac rewitalizacyjnych planowane są na koniec października, biorąc jednak pod uwagę tempo postępów, prace najprawdopodobniej zostaną zakończone znacznie szybciej. Mamy nadzieję że hasło wykonawcy “Time To Play” niedługo się urzeczywistni i mieszkańcy będa mogli w pełni cieszyć się nowopowstałymi obiektami.

Komentarze czytelników (6)
 • Klaudia (5 miesięcy temu)

  Przecież to są zdjęcia z Parku Miejskiego a nie z Błoni :P

  • Ewa (5 miesięcy temu)

   ~Klaudia: Zachęcam do przejścia na stronę pełnowymiarowej galerii :)

 • Justyna (5 miesięcy temu)

  Czy będzie wybieg dla psów? Na wzór np. taki z Krakowa. Zachęcam. Przydałoby się coś takiego w Stalowej Woli. BRAKUJE TEGO!

  • Ewa (5 miesięcy temu)

   ~Justyna: Myślę że warto przedstawić ten pomysł władzom miasta. Wszystko jest do zrobienia.

 • vieli (5 miesięcy temu)

  Otwórz sobie całą galerię, tam jest więcej zdjęć w tym te z nad Sanu.

 • fakt (4 miesiące, 4 tygodnie temu)

  Naprawde to fajnie wyglada i mi sie podoba.Mam tylko dwie uwagi.Dobrze byloby aby bezposrednio z mostu mozna bylo wjechac chocby na sciezke rowerowa polaczona z tym terenem oraz dlaczego nie moge dojechac do podestow przy plazy rowerem ?Bo jak rozumie szutrowa jest dla biegaczy a jesli nawet nie tylko to juz przy plazy nie ma sciezki a jest jedynie podest wiec jak wiadomo i mozna przewidziec wszyscy beda jezdzic po podescie drewnianym rowerem a to nie bardzo bedzie mu sluzylo.