obecnie
3° C
jutro
4° C
impulse
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2419 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  246 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  497 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3133 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2806 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1892 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2488 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

Solidarnie rowerem do Stalowej Woli

9 lipca 2018 16:08, autor: stalowawola.pl
5 lipca 2018 roku odbył się trzeci etap 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Na metę zlokalizowaną w Stalowej Woli jako pierwszy wjechał Rosjanin Mamyr Stash. Za nim był Jacob Willem Ariesen reprezentujący barwy Holandii i Maksim Sukhov z Rosji.

– Stalowa Wola to miasto, które kocha rowery i cieszy to, że nasze miasto wróciło na trasę wyścigu „Solidarności”. W tym roku szczególnym dla nas, w roku 30-lecia strajków „Solidarności”, chcemy z jednej strony wspólnie przeżywać wspaniałe emocje sportowe, ale również razem budować przyszłość w oparciu o najwspanialsze idee, które towarzyszą nam od lat. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy odnieśli tutaj sukces – mówił Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Czwartkowe ściganie rozpoczęło się w Jaśle. W drodze do Stalowej Woli kolarze pokonali 145 km w pełnym słońcu i 30-stopniowym upale. W pierwszej części na kolarzy czekało kilka podjazdów, jednak druga praktycznie płaska część trasy sugerowała, że o losach etapu zdecydować może sprinterska rozgrywka w centrum Stalowej Woli.

Z gorącą aurą musieli się też zmierzyć mali uczestnicy 10. Mini Wyścigu „Solidarności”. Blisko 30 dzieci rywalizowało ze sobą w różnych kategoriach wiekowych: kategoria A (dzieci do 5 lat) – dystans ok. 200 m., kategoria B (dzieci w wieku 6 – 8 lat) – dystans ok. 800 m, kategoria C (dzieci w wieku 9 – 10 lat) – dystans ok. 1200 m, kategoria D (dzieci w wieku 11 – 12 lat posiadający licencję żaka) – dystans ok. 1600 m.

Wyścig wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Stalowej Woli, którzy przyszli kibicować kolarzom na całej długości stalowowolskiej trasy.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.