obecnie
3° C
jutro
4° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Wesele.
  2419 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Filmy na laptopie
  246 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  497 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  3133 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2806 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1892 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2488 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

W SOSW w Rudniku zakończyła się realizacja projektu „Twórcza eduka...

10 lipca 2018 08:08, autor: powiat-nisko.pl


W dniu 9 czerwca 2018 roku, zakończyły się działania w ramach projektu pn. „Twórcza edukacja, jako proces wspomagania rozwoju dziecka”, który był realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem. Celem projektu było rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem wśród 14 przedszkolaków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem, w wieku od 4 do 8 lat oraz zamiłowania do sztuki, poprzez dostosowanie zajęć edukacyjnych, spotkań na płaszczyźnie wielopokoleniowej, jak również warsztatów dostosowanych do ich możliwości psychofizycznych.

W ramach projektu zostały zorganizowane dwa wyjazdy do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakle pt. „Tylko jeden dzień” oraz „Czasoodkrywanie”, dwa spotkania czytelnicze inspirowane bajką z seniorami pt. „Wilk i siedem koźlątek” i „Złota gęś”, spotkanie z grupą Teatru Lalkowego „Przytulanka” ze Stalowej Woli w przedstawieniu „Baśń o Arabeju i pięknej Dżaminie” oraz warsztaty teatralne dla dzieci. Punktem kulminacyjnym projektu było zaprezentowanie się przedszkolaków środowisku lokalnemu w występie artystycznym pt. „Brzydkie kaczątko” na scenie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem 24 maja 2018 r. podczas Dni Rodziny, cyklicznie organizowanych przez Placówkę.

Dzięki działaniom projektowym uczestnicy mieli okazję bliższego obcowania z literaturą, słuchania czytanych bajek, poznania nowych miejsc, pogłębiania umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych, jak również odkrywania własnych możliwości i predyspozycji.

Koszt całkowity projektu wynosił 5 520 zł, w tym ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” dofinansowanie było w kwocie 2 520 zł oraz Fundacji Banku Zachodniego WBK w wysokości 2 000 zł i Powiatu Niżańskiego w kwocie 1 000 zł .

Wyżej opisany projekt realizowany był w ramach programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK, którego hasłem przewodnim jest „Książka i sztuka – uczy, bawi, rozwija”.

Tekst i zdjęcia: Koordynator Projektu – Alicja Bronkiewicz


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.