obecnie
19° C
jutro
22° C
Czy wybierasz się na wakacje?Ostatnio na forum

 • Muzeum Kedywu Armii Krajow...
  631 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Hutnik II.
  142 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Baja Carpathia 2018 odwołany!
  1747 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Nieruchomości Hiszpania!
  2352 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • 18-stka brata, co kupić?
  4063 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czas świątecznych prezentów?
  3046 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Kupno mieszkania lub domu?
  2104 wyświetleń
  10 odpowiedzi
Przejdź do forum

W SOSW w Rudniku zakończyła się realizacja projektu „Twórcza eduka...

10 lipca 2018 08:08, autor: powiat-nisko.pl


W dniu 9 czerwca 2018 roku, zakończyły się działania w ramach projektu pn. „Twórcza edukacja, jako proces wspomagania rozwoju dziecka”, który był realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem. Celem projektu było rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem wśród 14 przedszkolaków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem, w wieku od 4 do 8 lat oraz zamiłowania do sztuki, poprzez dostosowanie zajęć edukacyjnych, spotkań na płaszczyźnie wielopokoleniowej, jak również warsztatów dostosowanych do ich możliwości psychofizycznych.

W ramach projektu zostały zorganizowane dwa wyjazdy do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakle pt. „Tylko jeden dzień” oraz „Czasoodkrywanie”, dwa spotkania czytelnicze inspirowane bajką z seniorami pt. „Wilk i siedem koźlątek” i „Złota gęś”, spotkanie z grupą Teatru Lalkowego „Przytulanka” ze Stalowej Woli w przedstawieniu „Baśń o Arabeju i pięknej Dżaminie” oraz warsztaty teatralne dla dzieci. Punktem kulminacyjnym projektu było zaprezentowanie się przedszkolaków środowisku lokalnemu w występie artystycznym pt. „Brzydkie kaczątko” na scenie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem 24 maja 2018 r. podczas Dni Rodziny, cyklicznie organizowanych przez Placówkę.

Dzięki działaniom projektowym uczestnicy mieli okazję bliższego obcowania z literaturą, słuchania czytanych bajek, poznania nowych miejsc, pogłębiania umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych, jak również odkrywania własnych możliwości i predyspozycji.

Koszt całkowity projektu wynosił 5 520 zł, w tym ze środków własnych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” dofinansowanie było w kwocie 2 520 zł oraz Fundacji Banku Zachodniego WBK w wysokości 2 000 zł i Powiatu Niżańskiego w kwocie 1 000 zł .

Wyżej opisany projekt realizowany był w ramach programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK, którego hasłem przewodnim jest „Książka i sztuka – uczy, bawi, rozwija”.

Tekst i zdjęcia: Koordynator Projektu – Alicja Bronkiewicz


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.