obecnie
13° C
jutro
4° C
impulse
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Politechnika
  4004 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  25709 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • potrzebna pilne pomoc!!! l...
  466 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Yerba Mate?
  3118 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Ile czekamy do poradni spe...
  2242 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • ortodonta
  451 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  381 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Koło Seniorów zaprosiło niżańskich policjantów na spotkanie

8 sierpnia 2018 14:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
W ramach realizacji wojewódzkiego programu prewencyjnego „Bezpieczny senior” oraz kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, oficer prasowy kom. Anna Kowalik oraz dzielnicowy centrum Niska st. asp. Adam Wróblewski, na zaproszenie Koła Seniorów w Nisku, przeprowadzili spotkanie informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Mundurowi omówili najczęstsze mechanizmy działania oszustów. Opowiedzieli o możliwości zgłaszania czynów zabronionych oraz wskazali instytucje udzielające pomocy osobom, które stały się ofiarami przestępstwa. Funkcjonariusze mówili o sytuacjach, w których osoby starsze mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz tłumaczyli, jak należy postępować w przypadku jego zaistnienia. Zwrócili uwagę na najczęstsze metody, jakimi posługują się oszuści - "na wnuczka", "na policjanta", czy "pracownika administracji”. Przytoczyli rzeczywiste przykłady oszustów wobec osób starszych z terenu powiatu niżańskiego. Mówili także, na co należy zwrócić uwagę, gdy odbierzmy telefon od nieznajomej osoby i co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów.

Policjanci przypominali seniorom, że w przypadku, gdy ktoś zwróci się do nich o pieniądze, nie należy działać pochopnie i od razu oddawać dorobku swojego życia. Koniecznie trzeba zadzwonić do kogoś bliskiego, na znany numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu. Jeśli kontakt z najbliższymi nie jest możliwy, o takim zdarzeniu trzeba powiadomić Policję.

Podczas spotkania podkreślono, że akwizytorzy posługują się niejednokrotnie podstępem, aby nas oszukać, czy okraść. Seniorzy nakłaniani są do zakupów towarów po znacznie zawyżonej cenie, sięgającej nawet kilkuset procent, często towarów wątpliwej jakości.

Seniorzy przytaczali przykłady z własnego życia świadczące o tym, że problem nie jest im obcy.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.