obecnie
16° C
jutro
23° C
impulse
Jak spędzisz Święta Wielkanocne?

Ostatnio na forum

 • Psychoterapeuta.
  2611 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Laptop jak PC
  1446 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  1897 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy to forum umarło?
  947 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • wózek dla dziecka
  529 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  1010 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Akcesoria do komputera dla...
  1206 wyświetleń
  2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Startuje budowa hali owocowo-warzywnej

14 sierpnia 2018 12:00, autor: stalowawola.pl

Ruszył pierwszy etap modernizacji placu targowego. Już w przyszłym roku Mieszkańcy kupią produkty w nowoczesnej hali owocowo-warzywnej. Znacznie podniesie się też standard warunków pracy samych sprzedawców.

Modernizacja placu targowego odbywać się będzie w trzech etapach. W ramach pierwszego powstanie hala owocowo-warzywna o wyjątkowej architekturze – półkolistym drewnianym dachu z pięknymi szklanymi fasadami, które będą budować nową estetykę Stalowej Woli. Świeża hala będzie mieć szerokość 15 m, długość 47 m. Istnieje jednak możliwość jej rozbudowy w przyszłości. Wewnątrz znajdzie się 21 stanowisk, z czego 4 to stanowiska zamknięte, 8 stanowisk po bokach ścian i 9 stanowisk otwartych przez środek hali. Całość układu funkcjonalnego tego budynku został uzgodniony z kupcami, którzy na co dzień prowadzą handel na placu targowym.

Nowy obiekt handlowy będzie kosztować 2 miliony złotych, z czego blisko 1 milion złotych to otrzymane dofinansowanie od Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu wsparcia obszarów wiejskich. Właścicielem hali będzie miasto, które będzie zarządzać tym obiektem we współpracy ze stowarzyszeniem Zieleniak.

Oprócz budowy samego pawilonu, miasto wykona także dodatkowe prace, a więc stworzy całą infrastrukturę podziemną tego terenu i zmieni całe otoczenie wokół nowo powstałego budynku. Trzecim etapem modernizacji placu natomiast będzie wytyczenie nowej drogi – ul. Okulickiego Bocznej, która będzie przebiegała pomiędzy sklepami Tesco i Społem do obecnego wyjazdu za halą targową.

Podczas rewitalizacji placu targowego sprzedawcy przeniosą się tymczasowo na plac pod wiaduktem i na obrzeża budowy. Tam, gdzie nie będzie robót, handel będzie mógł się odbywać. Całość prac może potrwać nieco ponad rok.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.