obecnie
5° C
jutro
10° C
djkubus
Jak oceniasz rządy Lucjusza Nadbereżnego?Ostatnio na forum

 • kzymhhu
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Wybory 2018 - Stalowa Wola.
  154 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Cześć, co tam słychać na S...
  2159 wyświetleń
  31 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  774 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Co się dzieje z masztem?
  775 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czajnik elektryczny czy tr...
  520 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Rocznica ślubu.
  1311 wyświetleń
  5 odpowiedzi
Przejdź do forum

Startuje budowa hali owocowo-warzywnej

14 sierpnia 2018 12:00, autor: stalowawola.pl

Ruszył pierwszy etap modernizacji placu targowego. Już w przyszłym roku Mieszkańcy kupią produkty w nowoczesnej hali owocowo-warzywnej. Znacznie podniesie się też standard warunków pracy samych sprzedawców.

Modernizacja placu targowego odbywać się będzie w trzech etapach. W ramach pierwszego powstanie hala owocowo-warzywna o wyjątkowej architekturze – półkolistym drewnianym dachu z pięknymi szklanymi fasadami, które będą budować nową estetykę Stalowej Woli. Świeża hala będzie mieć szerokość 15 m, długość 47 m. Istnieje jednak możliwość jej rozbudowy w przyszłości. Wewnątrz znajdzie się 21 stanowisk, z czego 4 to stanowiska zamknięte, 8 stanowisk po bokach ścian i 9 stanowisk otwartych przez środek hali. Całość układu funkcjonalnego tego budynku został uzgodniony z kupcami, którzy na co dzień prowadzą handel na placu targowym.

Nowy obiekt handlowy będzie kosztować 2 miliony złotych, z czego blisko 1 milion złotych to otrzymane dofinansowanie od Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu wsparcia obszarów wiejskich. Właścicielem hali będzie miasto, które będzie zarządzać tym obiektem we współpracy ze stowarzyszeniem Zieleniak.

Oprócz budowy samego pawilonu, miasto wykona także dodatkowe prace, a więc stworzy całą infrastrukturę podziemną tego terenu i zmieni całe otoczenie wokół nowo powstałego budynku. Trzecim etapem modernizacji placu natomiast będzie wytyczenie nowej drogi – ul. Okulickiego Bocznej, która będzie przebiegała pomiędzy sklepami Tesco i Społem do obecnego wyjazdu za halą targową.

Podczas rewitalizacji placu targowego sprzedawcy przeniosą się tymczasowo na plac pod wiaduktem i na obrzeża budowy. Tam, gdzie nie będzie robót, handel będzie mógł się odbywać. Całość prac może potrwać nieco ponad rok.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.