obecnie
2° C
jutro
1° C
djkubus
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Spiriva JeaZomo
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Internet.
  3429 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Psychoterapeuta.
  1606 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Yerba Mate?
  2564 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Prezent dla dziewczyny
  1305 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • PuzioTour - Uważaj.
  1645 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Politechnika
  3430 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Startuje budowa hali owocowo-warzywnej

14 sierpnia 2018 12:00, autor: stalowawola.pl

Ruszył pierwszy etap modernizacji placu targowego. Już w przyszłym roku Mieszkańcy kupią produkty w nowoczesnej hali owocowo-warzywnej. Znacznie podniesie się też standard warunków pracy samych sprzedawców.

Modernizacja placu targowego odbywać się będzie w trzech etapach. W ramach pierwszego powstanie hala owocowo-warzywna o wyjątkowej architekturze – półkolistym drewnianym dachu z pięknymi szklanymi fasadami, które będą budować nową estetykę Stalowej Woli. Świeża hala będzie mieć szerokość 15 m, długość 47 m. Istnieje jednak możliwość jej rozbudowy w przyszłości. Wewnątrz znajdzie się 21 stanowisk, z czego 4 to stanowiska zamknięte, 8 stanowisk po bokach ścian i 9 stanowisk otwartych przez środek hali. Całość układu funkcjonalnego tego budynku został uzgodniony z kupcami, którzy na co dzień prowadzą handel na placu targowym.

Nowy obiekt handlowy będzie kosztować 2 miliony złotych, z czego blisko 1 milion złotych to otrzymane dofinansowanie od Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach programu wsparcia obszarów wiejskich. Właścicielem hali będzie miasto, które będzie zarządzać tym obiektem we współpracy ze stowarzyszeniem Zieleniak.

Oprócz budowy samego pawilonu, miasto wykona także dodatkowe prace, a więc stworzy całą infrastrukturę podziemną tego terenu i zmieni całe otoczenie wokół nowo powstałego budynku. Trzecim etapem modernizacji placu natomiast będzie wytyczenie nowej drogi – ul. Okulickiego Bocznej, która będzie przebiegała pomiędzy sklepami Tesco i Społem do obecnego wyjazdu za halą targową.

Podczas rewitalizacji placu targowego sprzedawcy przeniosą się tymczasowo na plac pod wiaduktem i na obrzeża budowy. Tam, gdzie nie będzie robót, handel będzie mógł się odbywać. Całość prac może potrwać nieco ponad rok.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.