obecnie
19° C
jutro
25° C

Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  861 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  81 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Hejter Owsiak - musi przep...
  153 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Rybakówka, jest otwarta?
  157 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Sklep - Serwis komputerowy...
  288 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  5067 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  4556 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Tłumy na otwarciu Parku Linowego w Stalowej Woli

24 września 2018 15:37, autor: stalowawola.pl
Radość, śmiech i zabawa wypełniły w ubiegłą niedzielę Park Miejski w Stalowej Woli. 23 września Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli uroczyście otworzył I część Parku Linowego. Tłumy dzieci, które skorzystały z atrakcji nie kryły zachwytu z nowej inwestycji. Otwarciu towarzyszył także Jesienny Piknik Rodzinny i III Miejskie Grillowanie.

Stalowa Wola tworzy dobry klimat dla rodziny. Ta atrakcja powstała nie tylko z myślą o dzieciach, ale i osobach starszych, seniorach, bo tutaj każdy może ciekawie, sportowo i rekreacyjnie spędzić czas, troszeczkę się powyciągać – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Park Linowy jest usytuowany obok alejki prowadzącej od Państwowej Szkoły Muzycznej do ul. Mickiewicza. Docelowo nad parkową uliczką będzie poprowadzony pomost łączący pierwszą, otwartą już część wiszącej atrakcji z drugą, która, jak zapowiada prezydent Lucjusz Nadbereżny, na powstać do 12 października tego roku. A być może zostanie także połączony z Wodnym Placem Zabaw, za czym entuzjastycznie opowiedzieli się Mieszkańcy.

– Dziękuję Mieszkańcom Stalowej Woli, bo to, że ten park powstał, to Wasza zasługa. Wasza pozytywna aktywność w Internecie i zgoda są motywacją do tego, aby tworzyć piękną, nowoczesną i przyjazną Stalową Wolę. Dziękuję wszystkim tym, którzy wspólnie z nami tworzą te miejsca: parlamentarzystom za wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, niesamowitej ekipie pracowników Urzędu Miasta, którzy skutecznie pozyskują środki, aby tworzyć takie miejsca w Stalowej Woli, Radnym Miasta Stalowej Woli, którzy podejmują decyzje, żeby takie projekty realizować i wykonawcom – wymieniał włodarz Stalowej Woli.

Ten innowacyjny Park Linowy jest jedynym tego typu parkiem w naszym regionie, a być może i w całej Polsce. Atrakcję tę zaprojektowała i wybudowała firma z Czech – Budimar. Innowacyjność stalowowolskiego Parku Linowego polega na tym, że w przeciwieństwie do klasycznych tego typu atrakcji, nie wymaga on asekuracji. Wszystkie wiszące pomosty pomiędzy wieżami oraz drzewami są odpowiednio zabezpieczone siatką, umożliwiając swobodny spacer oraz bezpieczne pokonywanie przeszkód. To oznacza, że jest on praktycznie bezobsługowy, co nie będzie generować wysokich kosztów utrzymania.

Park Linowy w Stalowej Woli posiada dwa piętra i wiele ciekawych atrakcji jak duża, spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół, pomosty, obręcze, rura czy ruchome przeszkody, które pomogą osobom w każdym wieku ćwiczyć balans i koordynację ruchową. W drugiej części powstanie także wieża widokowa, która poprzez specjalne podjazdy, umożliwi podziwianie krajobrazów osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej atrakcji, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, do woli codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Na noc wszystkie wejścia do linowej atrakcji i wyjścia z niej będą zamykane. Całość terenu będzie oświetlona i monitorowana.

Koszt budowy Parku Linowego w Stalowej Woli to 2,4 mln zł. Zadanie jest zrealizowane z 30% dofinansowaniem z Ministerstwa Turystyki i Sportu.

Niedzielnej uroczystości otwarcia towarzyszył też szereg atrakcji dla najmłodszych i tych starszych. Niesamowite animacje, pokazy i konkursy cyrkowe zapewniła kolorowa grupa z Teatru „Jedna Mina”. Familijny spektakl cyrkowy „TotoTitoTamto” rozbawił zebranych do łez, a spektakl ogniowy „VIVI” oczarował publiczność. Nie małym zainteresowaniem cieszyły się też dmuchańce, darmowe dania z grilla firmy Matthias, wata cukrowa i popcorn.

W Jesiennym Pikniku Rodzinnym otwierającym I część Parku Linowego w Stalowej Woli, oprócz Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli, wzięli udział: Rafał Weber Poseł na Sejm RP, Kamila Piech Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, radni miejscy na czele ze Stanisławem Sobierajem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Stalowej Woli, przedstawiciele wykonawcy – firmy Budimar i mieszkańcy Stalowej Woli.

Organizatorem wydarzenia był Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Otwarcie odbyło się dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, Teatrowi „Jedna Mina” i Zakładowi Przetwórstwa Mięsa „Matthias”.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.