obecnie
13° C
jutro
4° C
impulse
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Politechnika
  4004 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  25709 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • potrzebna pilne pomoc!!! l...
  465 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Yerba Mate?
  3118 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Ile czekamy do poradni spe...
  2242 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • ortodonta
  451 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  381 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Podkarpackiej Ligi Dzieci – Horyniec-Zdrój

10 października 2018 08:00, autor: mosir.stalowawola.pl
W sobotę 6 października na pływalni Wodny Świat w Horyńcu-Zdrój odbyły się pierwsze zawody w ramach jesiennej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci 10-11 lat. W zawodach udział wzięło 165 dzieci z 12 klubów z Okręgu Podkarpackiego.

Sekcje Pływacką MOTYL MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 30 zawodników i zawodniczek. Po raz pierwszy w jesiennych zawodach udział wzięli pływacy 9 letni. Inga Buksa, Agata Kozak, Paulina Latawiec, Kamil Bednarz i Jakub Rycąbel reprezentowali najmłodszą grupę MOTYLA tj. rocznik 2009 i swoją postawą zasłużyli na wielkie brawa nie tylko wynikami, ale również postawą i „walką” jaką stoczyli ze starszymi zawodnikami. Również dla większości zawodników 10-cio letnich był to pierwszy start w zawodach pływackich poza pływalnią stalowowolską.

Najlepiej punktująca zawodniczka wieloboju pływackiego województwa podkarpackiego była Emilia Olko potwierdziła, że nie przypadkowo wygrała statuetkę na zawodach w maju. Jej wynik na 50 metrów style dowolnym zdobył największą ilość punktów wg. FINA w kategorii dziewcząt dziesięcioletnich. Punkty dla Stalowej Woli zdobywali również: Aniela Ambroszko, Daniel Sowa i Gabriel Stańczyk z rocznika 2007 oraz Zuzanna Tokarz, Dawid Kanty (2008). Punktowały również sztafety w obu rocznikach w składzie: Gabriel Stańczyk, Daniel Sowa, Aniela Ambroszko i Wanessa Stepańczak (6 miejsce-2007) oraz Gabriel Ambroszko, Weronika Ambroszko, Emilia Olko i Dawid Kanty zajęli 3 miejsce wśród 10-cio latków. Młodzi pływacy zajęli 6 miejsce drużynowo. W składzie SP MOTYL występowali ponadto: Radosław Kowalczyk, Tomasz Urban, Kacper Jonaszek, Oskar Jarosz, Zuzanna Kułaga, Weronika Śliwiak, Aleksander Chudzik, Bartosz Drelich, Jakub Kaczmarek, Anna Kudelska, Adrianna Kurzyna, Tomasz Siek, Fabian Siry, Jakub Wronowski, Bartosz Zajączkowski. Najbliższe zawody z cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci odbędą się 10 listopada w Tarnobrzegu.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.