obecnie
9° C
jutro
7° C
djkubus
Czy uważasz, że w Stalowej Woli jest problem smogu?


Ostatnio na forum

 • Prezent dla dziewczyny
  89 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Kino Helios - Stalowa Wola.
  2600 wyświetleń
  21 odpowiedzi
 • Fenomen Jarosława Kaczyńsk...
  2287 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  1471 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Cyrk bez zwierząt?
  2135 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Skwer Pamięci Ofiar OUN - UPA!
  704 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  1299 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Park Jordanowski zyska nowy blask  

15 października 2018 10:00, autor: stalowawola.pl
Park Jordanowski przez całe pokolenia kojarzył się wszystkim bardzo pozytywnie. Niestety w ostatnich latach został całkowicie zdegradowany, opuszczony, niedoinwestowany. W najbliższych miesiącach ten kawałek stalowowolskiej ziemi zmieni się nie do poznania. Powstanie nowa górka saneczkowa, tężnia solankowa, fontanna edukacyjna, plac zabaw i wiele innych atrakcji dla dzieci, dorosłych i seniorów.

– Park Jordanowskiego od lat domagał się dużej inwestycji. Mieszkańcy Stalowej Woli kochają to miejsce, ale chcieliby czuć się tutaj bezpiecznie – mówił podczas briefingu prasowego Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Dlatego 11 października 2018 roku włodarz miasta ogłosił przetarg na budowę nowego Parku Jordanowskiego, który do użytku zostanie oddany już jesienią 2019 roku. Inwestycja oparta będzie na dwóch strefach: aktywnej i cichej.

NOWE OBLICZE PARKU

Strefa aktywna dedykowana będzie dzieciom i młodzieży. W tej części parku swoje miejsce znajdą ciekawe elementy do zabawy, niespotykane do tej pory w całym regionie, na przykład fontanna połączona z nauką zasad fizyki. Powstanie również plac zabaw, którego częścią charakterystyczną będzie drewniana wieża, z której będzie można zjechać wielką zjeżdżalnią. Pojawią się również ścieżki biegowe, tory przeszkód.

W drugiej części parku powstanie strefa cicha, refleksyjna, dla odpoczynku. Największą atrakcją tej części będzie tężnia solankowa. Osoby, które przybędą do parku będą mogły usiąść w zdrowym, solankowym powietrzu i odpocząć. Będzie tam też siłownia terenowa, piękne nasadzenia i ławki.

– Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych będzie górka saneczkowa, w której pod ziemią swoje miejsce znajdzie część sanitarna obiektu. W całym parku znajdzie się również miejski monitoring – dodał Prezydent Stalowej Woli.

– Park Jordanowski to dla wielu pokoleń mieszkańców Stalowej Woli kultowe miejsce. Każdy kto mieszkał w naszym mieście od dłuższego czasu zna to miejsce bardzo dobrze. W ostatnich latach ulegał degradacji. Wielu poprzednich prezydentów zapominało o tym miejscu. Natomiast od początku tej kadencji pan prezydent Lucjusz Nadbereżny wyraźnie akcentował chęć modernizacji parku. Będzie to miejsce jak przed wieloma laty, miejsce spotkań pokoleń mieszkańców Stalowej Woli – podkreślił Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

DUŻE DOFINANSOWANIE

Park Jordanowski odwiedził Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Przyjechał on do Stalowej Woli z dobrą nowiną. Miasto na realizację inwestycji otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 mln zł.

– Inwestycja w sport dzieci i młodzieży oraz infrastrukturę sportową to dla nas priorytety. Chcemy kierować środki w takie miejsca, żeby budować potencjał sportu i obiekty sportowe, które służą lokalnej społeczności. W latach 2016-2018 przekazaliśmy łącznie około 254 mln zł, dzięki temu została dofinansowana budowa i modernizacja około 573 obiektów sportowych, w tym 199 otwartych stref aktywności. W Stalowej Woli mieliśmy okazję dofinansować między innymi budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. W latach 2016-2018 wsparliśmy budowę infrastruktury sportowej w Stalowej Woli na łączną kwotę ponad 24 mln zł – mówił szef Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– To kolejna dobra wiadomość, rekordowe środki rządowe, które płyną do Stalowej Woli. Stalowa Wola inwestuje w sport, dzieci oraz ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu. Tworzymy również ciekawe miejsca na naszych osiedlach, tak aby Stalowa Wola była miejscem dobrym do życia, gdzie całymi rodzinami ciekawie można spędzić czas. Są to inwestycje skierowane do całych pokoleń – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.