obecnie
11° C
jutro
8° C
impulse
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Filtry do wody?
  1576 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • potrzebna pilne pomoc!!! l...
  764 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • ortodonta
  680 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Program do aplikacji webowych
  150 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  248 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  26084 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Beef bar.
  3370 wyświetleń
  19 odpowiedzi
Przejdź do forum

Park Jordanowski zyska nowy blask  

15 października 2018 10:00, autor: stalowawola.pl
Park Jordanowski przez całe pokolenia kojarzył się wszystkim bardzo pozytywnie. Niestety w ostatnich latach został całkowicie zdegradowany, opuszczony, niedoinwestowany. W najbliższych miesiącach ten kawałek stalowowolskiej ziemi zmieni się nie do poznania. Powstanie nowa górka saneczkowa, tężnia solankowa, fontanna edukacyjna, plac zabaw i wiele innych atrakcji dla dzieci, dorosłych i seniorów.

– Park Jordanowskiego od lat domagał się dużej inwestycji. Mieszkańcy Stalowej Woli kochają to miejsce, ale chcieliby czuć się tutaj bezpiecznie – mówił podczas briefingu prasowego Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Dlatego 11 października 2018 roku włodarz miasta ogłosił przetarg na budowę nowego Parku Jordanowskiego, który do użytku zostanie oddany już jesienią 2019 roku. Inwestycja oparta będzie na dwóch strefach: aktywnej i cichej.

NOWE OBLICZE PARKU

Strefa aktywna dedykowana będzie dzieciom i młodzieży. W tej części parku swoje miejsce znajdą ciekawe elementy do zabawy, niespotykane do tej pory w całym regionie, na przykład fontanna połączona z nauką zasad fizyki. Powstanie również plac zabaw, którego częścią charakterystyczną będzie drewniana wieża, z której będzie można zjechać wielką zjeżdżalnią. Pojawią się również ścieżki biegowe, tory przeszkód.

W drugiej części parku powstanie strefa cicha, refleksyjna, dla odpoczynku. Największą atrakcją tej części będzie tężnia solankowa. Osoby, które przybędą do parku będą mogły usiąść w zdrowym, solankowym powietrzu i odpocząć. Będzie tam też siłownia terenowa, piękne nasadzenia i ławki.

– Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych będzie górka saneczkowa, w której pod ziemią swoje miejsce znajdzie część sanitarna obiektu. W całym parku znajdzie się również miejski monitoring – dodał Prezydent Stalowej Woli.

– Park Jordanowski to dla wielu pokoleń mieszkańców Stalowej Woli kultowe miejsce. Każdy kto mieszkał w naszym mieście od dłuższego czasu zna to miejsce bardzo dobrze. W ostatnich latach ulegał degradacji. Wielu poprzednich prezydentów zapominało o tym miejscu. Natomiast od początku tej kadencji pan prezydent Lucjusz Nadbereżny wyraźnie akcentował chęć modernizacji parku. Będzie to miejsce jak przed wieloma laty, miejsce spotkań pokoleń mieszkańców Stalowej Woli – podkreślił Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

DUŻE DOFINANSOWANIE

Park Jordanowski odwiedził Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Przyjechał on do Stalowej Woli z dobrą nowiną. Miasto na realizację inwestycji otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 mln zł.

– Inwestycja w sport dzieci i młodzieży oraz infrastrukturę sportową to dla nas priorytety. Chcemy kierować środki w takie miejsca, żeby budować potencjał sportu i obiekty sportowe, które służą lokalnej społeczności. W latach 2016-2018 przekazaliśmy łącznie około 254 mln zł, dzięki temu została dofinansowana budowa i modernizacja około 573 obiektów sportowych, w tym 199 otwartych stref aktywności. W Stalowej Woli mieliśmy okazję dofinansować między innymi budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. W latach 2016-2018 wsparliśmy budowę infrastruktury sportowej w Stalowej Woli na łączną kwotę ponad 24 mln zł – mówił szef Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– To kolejna dobra wiadomość, rekordowe środki rządowe, które płyną do Stalowej Woli. Stalowa Wola inwestuje w sport, dzieci oraz ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu. Tworzymy również ciekawe miejsca na naszych osiedlach, tak aby Stalowa Wola była miejscem dobrym do życia, gdzie całymi rodzinami ciekawie można spędzić czas. Są to inwestycje skierowane do całych pokoleń – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.