obecnie
5° C
jutro
2° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Forward movement Locality gep
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Ethical Locality gep
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Be met by Put gep
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2962 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5982 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  607 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5321 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nagrodzeni za kształtowanie serc i umysłów „przyszłości” Stalowej Woli

19 października 2018 11:31, autor: stalowawola.pl
„Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą (…) Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy, ludzie uczynni, w sercach niewinni (…)” wyśpiewała uczennica SLO podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. – Gdyby przełożyć te słowa na pracę naszych pedagogów, wychowawców i nauczycieli to zamyka się w nich właśnie ta istota, aby przez cały proces edukacji kształtować ludzi dumnych z miejsca, w którym żyją i pełnych dobroci serca. Chcących pogłębiać swoje talenty nie tylko na rzecz własnego rozwoju osobistego, ale też na rzecz całej społeczności – mówił podczas uroczystości Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Obchody miejskiego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w poniedziałek 15 października w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej. Świętowanie rozpoczęło się od występów artystycznych dzieci, które nawiązywały do wartości patriotycznych. Przed gośćmi wystąpili uczniowie przedszkola integracyjnego nr 12 im. J. Ch. Andersena. Zebrani zaśpiewali wspólnie „Rotę”. Później przyszedł czas na wręczenie przez prezydenta Lucjusza Nadbereżnego oraz przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Agatę Krzek nagród i wyróżnień dla stalowowolskich nauczycieli i uczniów.

Stypendium Prezydenta Miasta za osiągnięcia i sukcesy w nauce za rok szkolny 2017/2018 otrzymało 28 uczniów szkół podstawowych, 20 uczniów i absolwentów gimnazjum oraz 5 uczniów i absolwentów Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Medale i odznaczenia państwowe i resortowe odebrało 20 nauczycieli i pracowników oświaty, 24 pedagogów otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

– W tym wyjątkowym dniu, który jest świętem przyszłości dla Stalowej Woli, niech będzie mi wolno złożyć na Państwa ręce wielkie słowa podziękowania. Jesteśmy w roku wyjątkowym, bo to 80-lecie Miasta Stalowej Woli. Jestem przekonany, że jeżeli spojrzymy w przyszłość za 20, 30, 80 lat to będzie można popatrzeć z dumą na nauczycieli, którzy w dzisiejszych czasach stawiają najważniejszy fundament wychowania i edukacji. Za tę wielką pracę, poświęcenie, służbę jaką jest zawód nauczyciela, chciałbym dzisiaj bardzo serdecznie podziękować – zwrócił się do nauczycieli włodarz miasta. Podkreślił także, że nagrodzeni uczniowie są dumą Stalowej Woli, a ich sukcesy są również zasługą pierwszych nauczycieli życia – rodziców.

Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymali:

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała: Jadwiga Jankiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymały:

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:

Najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego spośród gimnazjów prowadzonych przez miasto Stalowa Wola w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Gimnazjum nr 4. Uznaniową statuetkę odebrał dyrektor Marek Czopor.


Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (15)