obecnie
9° C
jutro
9° C
djkubus
Czy wsparłeś/aś w tym roku WOŚP w Stalowej Woli?


Ostatnio na forum

 • Filtry do wody?
  1563 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • potrzebna pilne pomoc!!! l...
  749 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • ortodonta
  667 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Program do aplikacji webowych
  139 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  236 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stanisław Sobieraj.
  26071 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Beef bar.
  3345 wyświetleń
  19 odpowiedzi
Przejdź do forum

Na przystanek w Charzewicach jeszcze w tym roku

14 lutego 2019 10:00, autor: stalowawola.pl
Jeszcze w tym roku w Stalowej Woli – Charzewice pojawi się pętla autobusowa z drogą dojazdową, parkingiem oraz infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja powstanie w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w gminie Stalowa Wola”.

Nowy węzeł drogowy będzie się składał z części drogowej dojazdowej i parkingowej, zarówno dla autobusów, jak i samochodów osobowych. W projekcie przewidziane jest również miejsce do usytuowania sanitariatów i zaplecza do obsługi kierowców komunikacji publicznej.

– W połowie lutego powinniśmy otrzymać wszystkie pozwolenia na realizację tej inwestycji. Zaraz po uzyskaniu pozwoleń będzie ogłaszany przetarg, realizację zakładamy do września 2019 roku – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Realizacja tej inwestycji będzie skorelowana z pracami PKP, która, prowadząc modernizację swoich linii, będzie wykonywała tam peron i przystanek kolejowy. – Chcielibyśmy połączyć te funkcje tak, aby komunikacja publiczna w Stalowej Woli działała modelowo – wyjaśnia włodarz miasta. Miejsce to będzie także zapleczem parkingowym dla parku w Charzewicach.

Wartość tego projektu wyniesie 1,4 mln zł. Na to zadanie miasto chce pozyskać środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, Oś priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.