obecnie
22° C
jutro
25° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Uwaga! Uwaga!
  106 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Gdzie na lody? Stalowa Wol...
  101 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Zmowa cenowa na Rynku!
  99 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  921 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  129 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Hejter Owsiak - musi przep...
  191 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Rybakówka, jest otwarta?
  190 wyświetleń
  7 odpowiedzi
Przejdź do forum

Powołali do życia Akademię Piłkarską Stal Stalowa Wola

20 marca 2019 10:00, autor: stalowawola.pl
Szeregi Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola zasilą młodzi adepci piłki nożnej Akademii Piłkarskiej. Wszystko dzięki porozumieniu o współpracy, które we wtorek podpisali prezesi Mateusz Nowak i Michał Czubat. Od teraz Akademia Piłkarska jest oficjalną Akademią Piłkarską Stal Stalowa Wola.

– Najważniejsza jest budowa profesjonalnego zespołu, który będzie tworzył perspektywy nie tylko na dzień dzisiejszy, lecz długie lata. Nie da się patrzeć strategicznie w przyszłość, nie patrząc na wychowanie dzieci i młodzieży oraz szkolenie naszych najmłodszych przyszłych mistrzów – mówił podczas konferencji prasowej Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Jest to bardzo ważne porozumienie o współpracy pomiędzy Piłkarską Spółką Akcyjną Stal Stalowa Wola a Stowarzyszeniem Akademią Piłkarską Stalowa Wola, która od teraz przyjmuje nazwę Akademia Piłkarska Stal Stalowa Wola. – Nasza zawodowa drużyna ma od dzisiaj partnera w postaci sprawdzonej Akademii Piłkarskiej, która z sukcesem buduje profesjonalną markę, a poprzez bardzo dobre szkolenie odnosi sukcesy w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych. Dzisiaj w ten sposób gwarantujemy rozwój drużyny Stali Stalowa Wola w perspektywie wieloletniej – zaznaczył włodarz Stalowej Woli.

Jak zaznaczył Mateusz Nowak Prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, rozmowy na temat porozumienia długo trwały i zawsze coś stawało na przeszkodzie. – Bardzo się cieszę, że udało się dojść do porozumienia – dodał prezes PSA. W dalszym ciągu szkolenie będzie obejmować dzieci i młodzież od 3 do 13 lat, od młodzika starszego do trampkarza starszego. – Chcemy stworzyć ośrodki również poza terytorium Stalowej Woli, gdyż jest to kluczem do dobrego szkolenia i sukcesu. Nie będziemy się opierać jedynie na dzieciach ze Stalowej Woli, ale chcemy wyjść na zewnątrz. W szkoleniu będą pomagać trenerzy spółki. Myślę, że razem zmienimy system szkolenia i zbudujemy mocne fundamenty – podkreślił Mateusz Nowak.

Nadzieję na dobrą współpracę ma również Michał Czubat prezes Akademii Piłkarskiej. – Myślę, że przyniesie ona wiele korzyści dla wychowanków, których będziemy się starać jak najlepiej wyszkolić, aby wiele osób z naszego regionu zasilało szeregi pierwszej drużyny Stali Stalowa Wola – mówił Michał Czubat.

Akademia Piłkarska od lat jest dumą naszego miasta. Promuje Stalową Wolę poprzez sport dzieci i młodzieży. – Razem z wykorzystaniem zaplecza Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej daje najlepszą gwarancję dla rodziców, że perspektywa rozwoju sportowego ich dzieci będzie profesjonalna – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.