obecnie
8° C
jutro
18° C
djkubus
Jak spędzisz Święta Wielkanocne?

Ostatnio na forum

 • Laptop jak PC
  1347 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  1798 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy to forum umarło?
  842 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • wózek dla dziecka
  433 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  917 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Akcesoria do komputera dla...
  1113 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  1089 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rozmawiali o bezpieczeństwie z dziećmi

11 kwietnia 2019 14:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
O godz. 9 maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku odwiedziły Niżańskie Centrum Historii i Tradycji, gdzie niżańska komenda wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zorganizowała spotkanie z uczniami klas młodszych.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel WORD w Tarnobrzegu Roman Szaro, który w zabawny i pouczający sposób starał się przekazać uczniom rady i wskazówki wykorzystane podczas poruszania się po drogach, ulicach, skwerach i na leśnych dróżkach.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się filmiki, które zostały zebrane z kamer kierowców zainstalowanych w pojazdach. Nagrania zawierały przede wszystkim groźne sytuacje wywołane przez pieszych i rowerzystów, zwłaszcza na pasach. Dzieci same się dziwiły, że można być tak nieostrożnym i wybiegać przed rozpędzone samochody lub przejeżdżać na czerwonym świetle.

Na spotkaniu były poruszane tematy związane z prawidłowym wyposażeniem roweru i koniecznością noszenia odblasków przez pieszych, które mogą uratować życie na słabo oświetlonych drogach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski i kamizelki odblaskowe wręczane przez kom. Annę Kowalik z niżańskiej komendy i przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Romana Szaro.Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.