obecnie
8° C
jutro
18° C
djkubus
Jak spędzisz Święta Wielkanocne?

Ostatnio na forum

 • Laptop jak PC
  1347 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  1798 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Czy to forum umarło?
  842 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • wózek dla dziecka
  433 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Prezent na Wielkanoc
  917 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • Akcesoria do komputera dla...
  1113 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Robot do mycia okien
  1089 wyświetleń
  1 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowa Wola na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie.

12 kwietnia 2019 15:54, autor: stalowawola.pl
Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wziął udział w ,,V Europejskim Kongresie Samorządów” w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Wydarzenie to stało się pretekstem do spotkania, a także wymiany poglądów gospodarczo-społecznych dla liderów samorządowych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury i organizacji pozarządowych jak również mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas zaplanowanych ścieżek tematycznych tegorocznego Kongresu zostały poruszone m.in. tematy z obszaru samorządności gospodarczej, realizacji zadań społecznych, sektora usług nowoczesnych, w tym nowych technologii, a także turystyki i urbanistyki czy finansowania działań rozwojowych.

W panelu na temat „Ile państwa, ile samorządu? Finansowanie budownictwa mieszkalnego” Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny mówił o powodzeniu programu ,,Mieszkanie Plus,, i o tym, jak ważna jest współpraca instytucji rządowych z partnerami biznesowymi oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

– Dziś w strategii rządowej i samorządowej stawiamy na budownictwo hybrydę – mieszkania socjalne czy komunalne z dojściem do własności. Tak, aby poprzez wsparcie rządowe i samorządowe można było wybudować mieszkania osiągalne finansowo dla średniej grupy mieszkańców – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny. Z kolei w panelu „Miasto AD. 2050”, który zgromadził wielu słuchaczy, Lucjusz Nadbereżny dyskutował z przedstawicielami rządu, samorządu oraz biznesu na temat inteligentnych i innowacyjnych miast, przyjaznych swoim mieszkańcom, podając za dobry przykład Stalową Wolę:

– Całe nasze miasto pokryte jest przez sieć światłowodów, dzięki którym między innymi, budujemy nowoczesny monitoring automatycznego wykrywania zagrożeń, wzorując się na najlepszych przykładach z dużych stolic. To obowiązek dzisiejszych czasów aby technologie, które są dostępne na rynku wdrażać i wykorzystywać.

Aktywna obecność prezydenta Lucjusza Nadbereżnego na ,,V Europejskim Kongresie Samorządów” w Krakowie była doskonałą okazją do promocji gospodarczej oraz potencjału miasta Stalowej Woli.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.