obecnie
29° C
jutro
25° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  985 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  3763 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  1711 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Po raz kolejny Powstanie W...
  164 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Warsztat samochodowy
  5213 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Jaką sieć i jaki telefon p...
  5711 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Internet.
  5509 wyświetleń
  4 odpowiedzi
Przejdź do forum

Święto Kwitnącej Jabłoni w Samborcu już w niedzielę!

10 maja 2019 21:58, autor: zomo
Wójt Gminy Samborzec, Rada Gminy w Samborcu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszają na XXXII Wojewódzkie Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się 12 maja 2019 roku.

Wojewódzkie Święto Kwitnącej Jabłoni to największe i najważniejsze cykliczne wydarzenie w gminie Samborzec, o zasięgu ponadregionalnym. Święto ma bardzo bogatą, sięgającą początku lat 80. XX wieku, tradycję. Zgodnie z tą tradycją uroczystość promuje sadownictwo regionu sandomierskiego. Każdego roku Święto Kwitnącej Jabłoni przyciąga kilkutysięczne rzesze uczestników.

Wydarzenie ma na celu inspirowanie do wymiany doświadczeń i propagowanie nowoczesnych technologii w dziedzinie sadownictwa oraz nowatorskich kierunków produkcji owoców i warzyw. Wyrazem tego są konferencje, wykłady i prezentacje z zakresu rolnictwa i sadownictwa.

Święto Kwitnącej Jabłoni służy także kultywowaniu i popularyzacji kulturowego dziedzictwa regionu, co przejawia się w licznych prezentacjach artystycznych, ukazujących dorobek kulturowy, folklor oraz lokalną tradycję.
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.