589 wyświetleń
Przejdź do forum

Górnik pokonany! Trzy punkty dla „Stalówki”

11 maja 2019 20:02, autor: stal1938.pl

W spotkaniu 33. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Górnikiem Łęczna. Ten mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 naszego zespołu. Oba gole dla „Stalówki” strzelił Michał Mistrzyk.

To było przedostatnie spotkanie w tym sezonie II-ligowych rozgrywek. Sztab szkoleniowy naszego zespołu znów dał szansę młodym zawodnikom. W Stali zadebiutował 18-letni Bartosz Grasza, a w podstawowym składzie pojawi się jeszcze m.in. Karol Dziopak.

Pierwszy kwadrans meczu był dosyć spokojny, a na boisku niewiele się działo. Odnotować można niecelne uderzenia Piotra Mrozińskiego i Michała Mistrzyka. W 16. minucie goście wyszli jednak na prowadzenie, a gola strzelił Igor Korczakowski. Górnik prowadził 1:0, lecz nasi piłkarze szybko doprowadzili do wyrównania. W 31. minucie bramkę dla „Stalówki” zdobył bowiem Michał Mistrzyk.

Stal poszła za ciosem i jeszcze przed przerwą strzeliła drugiego gola. Po zagraniu ręką sędzia odgwizdał rzut karny dla drużyny ze Stalowej Woli, który na bramkę zamienił Michał Mistrzyk – tym samym ten piłkarz zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W drugiej połowie piłkarze Górnika ruszyli do ataku. Dobrze jednak w bramce spisywał się Łukasz Konefał, który bronił uderzenia zawodników z Łęcznej. Od 73. minuty naszym zawodnikom grało się trudniej, bo po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Łukasz Pietras. Mimo gry w osłabieniu „Stalówka” utrzymała jednak korzystny dla siebie wynik do ostatniego gwizdka sędziego i wywalczyła trzy punkty wygrywając sobotnie spotkanie 2:1.

Przed nami jeszcze jeden mecz ligowy w tym sezonie – 19 maja o godzinie 13:00 na wyjeździe zmierzymy się z Gryfem Wejherowo.

Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna 2:1 (2:1)

0:1 – Igor Korczakowski 16′

1:1 – Michał Mistrzyk 31′

2:1 – Michał Mistrzyk (k.) 43′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Bartosz Grasza (62′ Robert Dadok), Grzegorz Janiszewski, Fryderyk Stasiak, Bartosz Sobotka, Łukasz Pietras, Piotr Mroziński, Michał Mistrzyk, Michał Trąbka (75′ Szymon Jopek), Karol Dziopak (62′ Michał Kitliński), Andrzej Trubeha (62′ Sebastian Łętocha).

Górnik Łęczna (skład wyjściowy): Patryk Rojek – Bartłomiej Kukułowicz, Tomasz Midzierski, Marcin Pigiel, Paweł Sasin, Piotr Rogala, Dawid Dzięgielewski, Adrian Łuszkiewicz, Kacper Jodłowski, Igor Korczakowski, Jakub Kowalski.

Żółte kartki: Łukasz Pietras, Piotr Mroziński.

Czerwona kartka: Łukasz Pietras – po dwóch żółtych.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).