obecnie
19° C
jutro
24° C
 Wiklina 2019 -
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Czego ludziom brakuje w St...
  1630 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  651 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Co sądzicie o wentylacji?
  200 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Którą pizzerie polecacie w...
  4153 wyświetleń
  10 odpowiedzi
 • Depilacja laserowa - usuwa...
  2002 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Stalówkę ogarnęła nowa moda.
  3916 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Bar pod Pałami????
  4754 wyświetleń
  9 odpowiedzi
Przejdź do forum

Policjanci na Przeglądzie Małych Form Teatralnych

15 maja 2019 10:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Wczoraj, kom. Anna Kowalik uczestniczyła w przedsięwzięciu artystycznym, w którym młodzież z powiatu niżańskiego poprzez sztukę wyrażała swoją postawę wobec uzależnień. Przegląd miał za zadanie rozwijanie w młodzieży twórczej aktywności i ich edukację w zakresie problemu uzależnień. Młodzi ludzie mogli poprzez ruch i taniec wyrazić siebie, swoje nastawienie do nałogów oraz w oryginalny i ciekawy sposób przekazać swoim rówieśnikom zgubne skutki wejścia na drogę uzależnienia. Przedstawienia opowiadały o inicjacji alkoholowej, pierwszym kontakcie z narkotykami i ich destrukcyjnym wpływie na więzi koleżeńskie i rodzinne. Inscenizacje podkreślały wartość rodziny i przyjaźni w przezwyciężaniu problemów dnia codziennego.

W przeglądzie wzięły udział 3 zespoły teatralne. Młodzi aktorzy oceniani byli przez jury w składającego się z przedstawicieli niżańskich instytucji: Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Poradni Leczenia Uzależnień, Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz niżańskiej komendy.

Laureaci konkursu:

 • I miejsce – grupa „Wanted” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Narcie, tytuł spektaklu „Zamknięty krąg"
 • II miejsce – grupa „Od jutra” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5w Nisku tytuł spektaklu „Polsko ! Walcz nie umieraj”"
 • III miejsce – grupa „Pionierzy” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kurzynie Średniej, tytuł spektaklu „Nie daj się ponieść fali uzależnień”
Spektakle wystawione przez młodzież prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zawierały bogate treści profilaktyczne. Przegląd był też okazją do wymiany doświadczeń. To także jedna ze skuteczniejszych metod aktywizowania środowisk szkolnych do działań na rzecz zdrowia.

Nagrody zwycięzcom wręczali Starosta Powiatu Niżańskiego Robert Bednarz, Z-ca Burmistrza Gminy i Miasta Nisku Zbigniew Kotuła oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku Maria Budkowska.



Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.