obecnie
29° C
jutro
25° C
 impulse
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  985 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  3763 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  1710 wyświetleń
  15 odpowiedzi
 • Po raz kolejny Powstanie W...
  164 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Warsztat samochodowy
  5213 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Jaką sieć i jaki telefon p...
  5711 wyświetleń
  7 odpowiedzi
 • Internet.
  5509 wyświetleń
  4 odpowiedzi
Przejdź do forum

Stalowowolski akcent na Europejskim Kongresie Gospodarczym

15 maja 2019 16:01, autor: stalowawola.pl
Renata Knap zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli wzięła udział w XI Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC – European Economic Congress), największym wydarzeniu gospodarczym w Europie Centralnej, które odbyło się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach.

Wiceprezydent była jednym z prelegentów podczas panelu dyskusyjnego pt. „Samorządowe inwestycje ze wsparciem”. Tematem rozważań rozmówców z różnych części Polski były między innymi: rola partnerstwa publiczno-prywatnego w rozbudowie infrastruktury, Fundusz Dróg Samorządowych, wsparcie budownictwa czynszowego czy nowa formuła wyliczania wskaźnika zadłużenia i jej wpływ na inwestycje Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli mówiła między innymi o tym, jak inwestycje wpływają na lokalne społeczności. – Stalowa Wola uczestniczyła w programie „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Miasta Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, stąd wiemy, że mieszkańcy bardzo czynnie uczestniczą w tego typu inwestycjach i aktywizują się. Skupiamy się na tym, w jaki sposób zaangażować mieszkańców, aby zmieniali miasto razem z nami. Są to procesy trudne, wymagające żmudnych rozmów, które wdrażane są na podwórkach. Jednak widzimy, że mieszkańcy organizują się, tworzą stowarzyszenia, sięgają po środki zewnętrzne, aby razem tworzyć daną społeczność – mówiła Renata Knap zastępca Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Jak dodała wiceprezydent, innym elementem wpływającym na lokalną społeczność są środki na budowę dróg, dzięki którym są otwierane tereny inwestycyjne np. na obszarze Huty Stalowa Wola. Miasto pozyskało drogi, aby móc je remontować i odnawiać, przy tej okazji udrażniać tereny inwestycyjne pod budowę firm, które chciałyby się lokować w tym miejscu. – Stalowa Wola przywiązuje również dużą wagę do miejsc rekreacji, sięgamy po fundusze na te tereny i w ten sposób tworzymy miejsca wypoczynku dla naszych mieszkańców oraz osób, które zechcą do nas przyjechać – podkreśliła Renata Knap.

Kolejnym tematem poruszonym przez zastępcę Prezydenta Miasta Stalowej Woli było wsparcie budownictwa czynszowego. – W Stalowej Woli budujemy mieszkania czynszowe dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu na zakup lokum – zaznaczyła Renata Knap. Są to mieszkania o powierzchni od 40 do 107 metrów kwadratowych. Te ulokowane na parterze dedykowane są osobom niepełnosprawnym, zaś na samej górze rodzinom wielodzietnym. Lokale przeznaczone są przede wszystkim dla osób młodych, które będą w stanie udźwignąć czynsz opłacany co miesiąc, jest to 240 rat rozłożonych cyklicznie. W perspektywie 20 lat rodziny dochodzą do własności mieszkania.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.