obecnie
25° C
jutro
24° C
 dj kubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • R thrive, scale, inert, hi...
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Скачать клипы mp3
  19 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Antifa uznana za grupę ter...
  33 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Lista wstydu PO.
  321 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Konferencje śmiesznej opoz...
  362 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Note recto-anal transferri...
  31 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  694 wyświetleń
  13 odpowiedzi
Przejdź do forum

Gminie Zaklików grozi zalanie. Do Zaklikowa nadpływa fala!

20 czerwca 2019 15:03, autor: zomo
W związku z wprowadzeniem alarmu przeciwpowodziowego dla Gminy Zaklików ostrzega się mieszkańców: Łysaków, Irena, Łążek Zaklikowski i Miasta Zaklików o nadchodzącym zagrożeniu powodziowym

Fala kulminacyjna spodziewana jest dnia 20 czerwca 2019 r. około godz. 15:00 W związku z powyższym zobowiązuje się mieszkańców wyżej wymienionych miejscowości do stałej obserwacji poziomu wody na rzece Sanna oraz przygotowania się do ewentualnej ewakuacji.

Ewakuacja będzie ogłoszona poprzez ciągły sygnał syreny oraz przez urządzenia nagłaśniające. Aktualne informacje o zagrożeniu oraz podejmowanych działaniach można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Zaklikowie oraz u sołtysów.

Telefon alarmowy - GCZK - 666370976.

Jak bardzo poważna jest sytuacja w zalanych po ulewie Wierzchowiskach Pierwszych, pokazują zdjęcia z lotu ptaka. Na miejscu działa już ponad stu strażaków.

Już ponad 120 strażaków bierze udział w działaniach na terenie Wierzchowisk Pierwszych w gminie Modliborzyce. To właśnie ta miejscowość ucierpiała najbardziej w wyniku burzy, która przeszła nad Lubelszczyzną. Jak wyjaśniał nam jeden z mieszkańców zaczęło padać około godziny 15 i z minuty na minutę opady przybierały na sile. Niebawem nastąpiło tzw. oberwanie chmury a woda z całej okolicy zaczęła spływać do położonej w dolinie miejscowości.

Na chwilę obecną wiadomo już, że zalanych jest około 80 budynków. Z wielu z nich trzeba było ewakuować mieszkańców. Na miejsce od kilku godzin docierają kolejne zastępy strażaków, nie tylko z powiatu janowskiego lecz również z ościennych. Działania są znacznie utrudnione, gdyż przemieszczanie się ciężkich wozów bojowych po takim terenie w niektórych miejscach jest niemożliwe. Dlatego też nie do wszystkich posesji dotarli ratownicy.

Z przekazanych nam informacji wynika, że nikt nie ucierpiał. Wiadomo już, że akcja strażaków może potrwać bardzo długo. Z zalanych budynków konieczne będzie wypompowanie wody.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.