obecnie
9° C
jutro
13° C
 djkubus
Czy korzystasz z 500 plus?


Ostatnio na forum

 • Konferencje śmiesznej opoz...
  1466 wyświetleń
  14 odpowiedzi
 • Uwaga! Uwaga!
  1243 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Banda - zjebów spod Gondoli?
  149 wyświetleń
  11 odpowiedzi
 • Stalowowolscy pedalarze!!!
  127 wyświetleń
  9 odpowiedzi
 • Czy Stowarzyszenie Nasze M...
  2016 wyświetleń
  16 odpowiedzi
 • Housekeeping work new-york
  86 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • UBywatele Stalowowolskie ...
  1581 wyświetleń
  16 odpowiedzi
Przejdź do forum

Lato w Bibliotece

8 lipca 2019 08:16, autor: MBP
Pierwszy tydzień wakacyjnych spotkań w Bibliotece Głównej MBP za nami. Inauguracyjne zajęcia, „Lato w Bibliotece 2019” we wtorek, 2 lipca odbyły się pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Okres wakacyjny to wyjątkowy czas. Dzieci spędzą lato w różnych zakątkach i rejonach Polski oraz Europy, chodząc po górach czy pływając po jeziorach.

Część dzieci pozostanie w domach, bawiąc się w mieszkaniu bądź na podwórku. Bez względu na miejsce pobytu w czasie wakacji, obowiązują nas pewne reguły. Należy pamiętać, że wakacyjna beztroska i przygoda nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Na początek wspólnie z dziećmi zostały omówione najważniejsze zasady, których przestrzeganie chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami w czasie wakacji. Następnie zaangażowano uczestników do wykonania różnorodnych zadań związanych z tematem, m.in. rozszyfrowanie, o czym informują przedstawione im znaki drogowe oraz ilustracje, rozwiązanie rebusu związanego z bezpieczeństwem oraz quizu „Prawda czy fałsz?”. Dzieci chętnie wskazywały na mapach Polski oraz świata, w jakie rejony wyjadą w czasie tegorocznych wakacji, ale także skąd przyjechały na lato do Stalowej Woli. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy zatytułowanej „Wakacje z książką”.

W drugim dniu zajęć dzieci poznały Alicję - bohaterkę powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów". Na początek grupa wysłuchała fragmentu audiobooka o przygodach Alicji w wykonaniu Joanny Pach-Żbikowskiej a następnie wspólnie omówiliśmy fabułę powieści oraz scharakteryzowaliśmy główną bohaterkę. Kolejnym etapem zajęć było projektowanie i wykonywanie zaproszeń do wspólnej zabawy z Alicją. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych.

4 lipca dzieciom zostały przedstawione sylwetki dwóch bohaterów powieści Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”, tj. Białego Królika oraz Marcowego Zająca. Podczas zajęć grupa wykonywała kolorowe opaski na głowę w kształcie króliczych uszu. Dopełnieniem opasek było pomalowanie twarzy dzieci na wzór pyszczka królika. Tak gotowe króliczki wzięły ochoczo udział w zabawie zatytułowanej „Przyczep ogon Białemu Królikowi”. W kolejnej części zajęć powstały kolorowe zające z rolek po papierze toaletowym.

Kolejne zajęcia w ramach „Lata w bibliotece 2019” w głównej siedzibie już w następnym tygodniu. Przypominamy również, iż zajęcia wakacyjne w Filii nr 1 przy ul. Staszica 14, rozpoczynają się 9 lipca w godz. 11:00-13:00.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.