obecnie
9° C
jutro
8° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Interesująca aranżacja przedp…
    9 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Kra…
    8 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    64 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    216 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    567 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    1522 wyświetleń
    2 odpowiedzi
  • Polecane szkolenia z projekto…
    577 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rozmawiali o przyszłości rozwadowskiego „Sokoła”

9 lipca 2019 10:01, autor: stalowawola.pl
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” w Stalowej Woli – prawdopodobnie tak będzie się nazywała ponad stuletnia perełka Rozwadowa po generalnym remoncie i oddaniu do użytku mieszkańców.

Liczna grupa mieszkańców Stalowej Woli zjawiła się w czwartkowe popołudnie w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w Rozwadowie na spotkaniu informacyjnym dotyczącym wyglądu budynku „Sokoła” po remoncie oraz zakresu projektów społecznych przygotowywanych przez Miejski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

DZIAŁALNOŚĆ

– Chcemy, aby „Sokół” był obiektem pięknym i przyjaznym. Chcemy, abyście czuli się w nim Państwo, jak u siebie w domu. Myślę, że prowadzone rozmowy i konsultacje będą ku temu zmierzały. Ogromną rolę w przywróceniu tego obiektu „do życia” odegrała pani Maria Rehorowska była radna Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Z panią Marią rozmawiałyśmy godzinami, mam wiele notatek z tych spotkań. To pani Maria stworzyła dla tego obiektu swój własny, innowatorski program. Jest pani matką chrzestną „Sokoła” i mam nadzieję, że otoczy go pani swoja opieką, jak już będzie oddany do użytku – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta Stalowej Woli.

Jak zaznaczył dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota, obiekt opierał się będzie na czterech filarach działalności: osiedlowy dom kultury, tradycje „Sokoła”, miejsce spotkań dla stowarzyszeń, które działają na terenie Rozwadowa i współpraca z nimi oraz projekt społeczny.

WYGLĄD

Podczas prac remontowych duży nacisk kładziony jest na to, aby odtworzyć całą estetykę budynku sprzed ponad 100 lat. Kolorystyka obiektu będzie jasna, będą to głównie kolory: biały, szary, écru. W większości pomieszczeń położona zostanie nowa stolarka, lecz wykonana w ramach odwzorowania tego, co było kiedyś, okna i podłogi będą o charakterze zabytkowym.

Układ funkcjonalny „Sokoła” nie zmieni się. Będą garderoby, sala widowiskowa na około 80 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano dwie sale muzyczne i antresolę nad salą widowiskową, na poddaszu magazyny i salę pamięci.

Figura Maryi została wysłana do Krakowa w celu wykonania badań petrograficznych, aby później wykonać jej rekonstrukcję i renowację.

Będą miejsca parkingowe, taras i stoliki z krzesłami, salonik i miejsce spotkań.

Budynek przechodzi renowację dzięki 10-milionowemu dofinansowaniu z RPO Województwa Podkarpackiego. Do użytku zostanie oddany w sierpniu 2020 roku.


Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.