obecnie
7° C
jutro
4° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Passable Site gep
  1 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Good Install gep
  3 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Fitting Plat gep
  5 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2928 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5950 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  591 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5297 wyświetleń
  6 odpowiedzi
Przejdź do forum

Minister Błaszczak wizytował w Hucie Stalowa Wola

16 sierpnia 2019 12:01, autor: stalowawola.pl
– Silny polski przemysł zbrojeniowy to silna i bezpieczna Polska. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejszy kontrakt został zawarty. Bardzo dziękuję załodze Huty Stalowa Wola za świetną pracę – mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej.

Uroczystość podpisania umowy pomiędzy Hutą Stalowa Wola S.A. i Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę 24 Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych dla kompanijnych modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych „Rak” odbyła się 13 sierpnia w Hucie Stalowa Wola.

– Moim zadaniem jako Ministra Obrony Narodowej jest doprowadzenie do tego, aby Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem, było zmodernizowane, a żołnierze mogli wypełniać swoje obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa Polsce i Polakom, dysponując najnowocześniejszym sprzętem. Produkty Huty Stalowa Wola należą do tych, które możemy określić mianem najnowocześniejszych w swojej kategorii – zaznaczył minister MON.

W uroczystości podpisania umowy wziął udział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Rafał Weber sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. – Podpisany został nowy kontrakt o wartości blisko 130 mln zł na produkcję i dostawę przez HSW Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych dla Wojska Polskiego. Obecny na uroczystości Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział także, że w przeciągu najbliższych tygodni zostanie podpisany kolejny duży kontrakt z HSW na dostawę samobieżnych moździerzy „Rak”. To gwarancja nie tylko stabilności w procesie produkcji, ale również zapowiedź dalszego rozwoju naszego zakładu. Mamy także nadzieję na realizację olbrzymiego kontraktu na produkcję w Stalowej Woli nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty „Borsuk”, który spowoduje dynamiczny rozwój HSW w układzie wieloletnim oraz bardzo duży wzrost nowych miejsc pracy. To właśnie Huta Stalowa Wola, dzięki wspaniałym pracownikom, staje się perłą w koronie polskich zakładów zbrojeniowych. Gratuluję zarządowi HSW kolejnego bardzo ważnego kontraktu oraz przygotowania następnych kluczowych projektów do realizacji. Dziękuję również naszym skutecznym Ambasadorom spraw HSW w Warszawie, Senator Janinie Sagatowskiej oraz Ministrowi Rafałowi Weberowi. Dla mnie osobiście to wielka duma, że dzięki zaangażowaniu pracowników oraz strategii Rządu i decyzjom Ministerstwa Obrony Narodowej tak pięknie rozwija się dzisiaj Huta Stalowa Wola – komentuje prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Artyleryjskie Wozy Amunicyjne stanowią jeden z elementów kompanijnych modułów ogniowych „Rak” dostarczonych przez Hutę Stalowa Wola siłom zbrojnym na podstawie umowy z 2016 roku. Wozy te przeznaczone są do realizacji zadań zaopatrywania modułu ogniowego „Rak” w amunicję. Pojazd jest oparty na samochodzie ciężarowym Jelcz 88253 z dwuosobową, opancerzoną kabiną. Kompanijne moduły ogniowe 120 mm moździerzy samobieżnych „Rak” to jeden z najbardziej innowacyjnych polskich systemów artyleryjskich. Cechuje go duża siła ognia, mobilność, szybkostrzelność i pełna automatyzacja.


Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.