obecnie
1° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • online hd filme gratis
  1 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • models foto
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme in hd online gratis
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • faty black
  10 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme subtitrate romana hd
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  3001 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  6017 wyświetleń
  12 odpowiedzi
Przejdź do forum

20 mln zł na drogi do rozwoju Stalowej Woli

10 września 2019 18:01, autor: stalowawola.pl
Ponad 20 mln zł na budowę przejazdu pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej i łącznika do obwodnicy. Taką promesę otrzymało Miasto Stalowa Wola z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera. – Dzisiejszy projekt pokazuje nasze wielkie ambicje do tego, żeby odważnie i skutecznie sięgać po wielkie środki rządowe, które pozwalają nam odmieniać komunikacyjnie Stalową Wolę, poprawiać bezpieczeństwo i warunki życia naszych mieszkańców – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Obecny na spotkaniu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Dzięki dofinansowaniu samorządy mogą się rozwijać i likwidować tzw. „białe plamy” w połączeniach autobusów, poprawiać stan dróg i budować nowe ciągi komunikacyjne, łącząc w ten sposób ze sobą mniejsze miejscowości z dużymi ośrodkami, co przyczynia się do rozwoju całej Polski.

– Cieszę się, że możemy realizować tę walkę z wykluczeniem komunikacyjnym poprzez Fundusz Dróg Samorządowych, który spowodował, że się dzisiaj tu spotykamy. To wielkie wydarzenie w Stalowej Woli. Dofinansowujemy przedsięwzięcie komunikacyjne – budowę nowej drogi – mówił minister Andrzej Adamczyk.W najbliższych latach przeznaczymy na Fundusz 36 mld. To w połączeniu ze środkami samorządów zmieni całkowicie sytuację na drogach samorządowych, gminnych i powiatowych. Będą one bezpieczne, przewidywalne i komfortowe. Pozwolą na głębokie poczucie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – dodał minister infrastruktury.

Minister podziękował prezydentowi Stalowej Woli i zespołowi, który tworzył projekt, za włożoną pracę i trud, a także gratulował projektów, które konsekwentnie są u nas realizowane. – Samorządy zarządzane tak dynamicznie, z dużą perspektywą i szerokim spojrzeniem mogą cieszyć się z takiego kierownictwa – mówił minister Adamczyk o samorządzie stalowowolskim. Stalowa Wola jest obecnie jednym z największych beneficjentów Funduszu Dróg Samorządowych w kraju i największym w województwie podkarpackim.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber dodał, że 20,1 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansuje nie tylko budowę przejazdu z ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej z tunelem pod torami, ale również budowę łącznika do obwodnicy.- To odważne przedsięwzięcia, ale jestem przekonany, patrząc na inne już gotowe projekty drogowe, że uda się to zrealizować – mówił Weber.

Stalowa Wola chce być liderem gospodarczym, infrastrukturalnym i społecznym tej części województwa, również na skrzyżowaniu województw lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Żeby być liderem, musimy mieć silną infrastrukturę drogową. To jest nasze wyzwanie i nasza ambicja. Projekt, o którym dzisiaj mówimy to pomysł, o którym w Stalowej Woli głośno mówi się od połowy lat 90. Dzięki uzyskaniu największych środków w województwie wybudujemy małą, zachodnią obwodnicę Stalowej Woli poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ulicy Okulickiego do Przemysłowej. Na realizację tego zadania otrzymaliśmy blisko 17 milionów zł. Do tej pory nie było determinacji i możliwości finansowych – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Droga będzie przebiegać od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, biec ul. 11 Listopada, pod trzema torami kolejowymi, a następnie łączyć się z ul. Przemysłową. Budowa bezkolizyjnego przejazdu będzie się odbywać w obrębie wytyczonego pasa drogowego. Nie zostanie tym samym naruszona zieleń, która oddziela osiedla domów jednorodzinnych od drogi.

Włodarz Stalowej Woli poinformował, że zadanie to będzie kosztować ponad 30 mln zł i będzie technicznie podobne do tego zrealizowanego na ulicy Solidarności i Grabskiego. – To zadanie determinuje kolejne wyzwania drogowe. Część ulicy Okulickiego do wiaduktu zostanie w pełni zmodernizowana. Prace budowlane mają się rozpocząć w 2020 roku, wraz z pełnym odwodnieniem – tłumaczył Lucjusz Nadbereżny.

Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony 16 września 2019 roku, by już w roku 2022 inwestycja była oddana do użytku.

Umowę podpisał z ramienia Miasta Stalowej Woli prezydent Lucjusz Nadbereżny i reprezentujący wojewodę Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Krzysztof Sopel.


Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (2)