obecnie
-1° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • 8487311 9794014 5315913 ...
  10 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme net hd
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • filme dublado online hd
  8 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • online filme 2013 hd
  9 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • le models
  13 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • kartika putri mesum
  15 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Jest tu kto? Muszę Cię o c...
  14 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Sukces Huty Stalowa Wola na Targach Kielce

13 września 2019 10:01, autor: stalowawola.pl
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego na Targach Kielce już od 27 lat jest miejscem prezentacji największych dokonań światowego przemysłu obronnego. W stolicy województwa świętokrzyskiego zaprezentowany został najnowszy sprzęt wojskowy z całego świata. Mocnym akcentem podczas wydarzenia była Huta Stalowa Wola ze swoimi flagowymi produktami jak Nowy Bojowy Pływający Wóz Piechoty BORSUK ze Zdalnie Sterowanym Systemem Wieżowym 30 mm.

– To był wielki dzień Huty Stalowa Wola. Stalowowolski Borsuk zaprojektowany i wytworzony w HSW stał się wielkim hitem XXVII MSPO w Kielcach – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Jak poinformował włodarz miasta, podczas rozmowy z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który był gościem Salonu, podkreślił, że realizacja tego wieloletniego projektu przez HSW ma strategiczne znaczenie gospodarcze dla Stalowej Woli. – Miałem tę przyjemność wspólnie z Prezydentem Polski oraz Ministrem MON siedzieć w środku nowego BWP. Prezydent Andrzej Duda – Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, siedząc na stanowisku dowodzenia w pływającym, bojowym wozie piechoty, nie krył uznania dla tak nowoczesnego i świetnego projektu przygotowanego przez Hutę Stalowa Wola – mówił z zadowoleniem prezydent Nadbereżny.

Jak podkreślił, podczas Targów Huta Stalowa Wola, była odmieniana przez wszystkie przypadki, jako najlepszy przykład produkcji zbrojeniowej w Polsce. Minister Mariusz Błaszczak podczas swojego wystąpienia podkreślił pełną determinację MON, aby realizacja BWP z HSW ruszyła jak najszybciej. Prezes PGZ Witold Słowik nie krył dumy z HSW oraz perspektywy kolejnych ważnych projektów, które będą realizowane przy udziale stalowowolskiego Zakładu.

– Będąc w tym dniu w Kielcach wspólnie z Wiceministrem Infrastruktury Rafałem Weberem, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisławem Sobierajem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Stalowowolskiego Wojciechem Chodorkiem czuliśmy wielką dumę ze wspaniałej pracy wykonanej przez Pracowników Huty Stalowa Wola. Ten dzień, Borsuk i wszystkie realizowane projekty to wielki sukces i wynik ciężkiej pracy Zarządu i Załogi HSW. Gratuluję i dziękuję za wspólne działanie – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Huta Stalowa Wola na Salonie zaprezentowała także moździerz samobieżny kalibru 120 mm na zmodyfikowanym podwoziu gąsienicowym, Pojazd Minowania Narzutowego BAOBAB w wersji z czterema miotaczami oraz, razem z PGZ, koncepcję Niszczyciela Czołgów z wykorzystaniem sprawdzonego podwozia z haubicy KRAB.

Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej pojawiły się także, między innymi śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, czy materiały wybuchowe. Firmy prezentowały nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny, a także artykuły żywnościowe, mundury i materiały medyczne. Nie zabrakło też propozycji dla służb mundurowych – Policji, Straży Granicznej i jednostek ratowniczych.


Zobacz wyszystkie zdjęcia
Komentarze czytelników (1)