obecnie
7° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Good Site gep
  4 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2911 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5933 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  582 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5285 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4856 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2736 wyświetleń
  3 odpowiedzi
Przejdź do forum

Hubertus Nadsański 2019

3 października 2019 14:00, autor: powiat-nisko.pl
W dniu 29 września br. w Żabnie, w Gminie Radomyśl nad Sanem, odbyła się po raz czwarty już, impreza pod nazwą „Hubertus Nadsański 2019”, którą zorganizował Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu i Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem. „Hubertus” to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na rozpoczęcie polowania jesienno-zimowego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Następnie nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla osób zasłużonych dla łowiectwa Okręgu PZŁ w Tarnobrzegu.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, odbyła się gonitwa za tzw. lisem – jeźdźcem z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, komu uda się go zerwać, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni i za rok sam ucieka, jako lis. W pościgu wzięło udział blisko ponad 30 jeźdźców.

Podczas uroczystości odbył się również pokaz grupy rekonstrukcji kawalerii – przygotowany przez 24 Pułk Ułanów z Kraśnika „Kowale z Borowa”.

W obchodach święta wzięli udział: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko..

Dzięki pięknej słonecznej pogodzie impreza była niezwykle udana. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla wszystkich uczestników, m.in: wystawę przyrodniczo – łowiecką, prezentację pocztów sztandarowych Kół Łowieckich, występy wokalne, taneczne i spektakle, pokazy psów myśliwskich i pokazy sokolnicze. Na gości czekały stragany z olbrzymim wyborem dań z dziczyzny i słodkich wypieków, ubrań z futer oraz wyposażenia dla myśliwych. Nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowany został konkurs plastyczny, w którym można było wygrać rower, konkurs wiedzy przyrodniczej oraz malowanie twarzy, zjeżdżalnie, gry i zabawy.
Komentarze czytelników (5)