obecnie
13° C
jutro
20° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Zawód OZE
    24 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dobry ortodonta?
    660 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1061 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    84 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    87 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    121 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    276 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie" - debata społeczna w Bojanowie

8 października 2019 10:00, autor: podkarpacka.policja.gov.pl
Debata społeczna odbyła się w miniony czwartek, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie. Gospodarzem spotkania był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, podinsp. Cezary Lipiarz, który przywitał zaproszonych gości - przedstawicieli instytucji oraz wszystkich uczestników.

W roli prelegentów wystąpili: asp. szt. Robert Kotwica, który omówił rodzaje najczęściej popełnianych oszustw, powołując się na przypadki, które miały miejsce w powiecie stalowowolskim. Rzecznik Praw Konsumenta Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli Agnieszka Kolba w swoim wystąpieniu również poruszyła wspomnianą wyżej kwestię oraz przedstawiła szereg instytucji, w których osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą szukać pomocy. Kolejną osobą, która zabrała głos była koordynator projektu "Razem Bezpieczniej", finansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości - Simona Wójtowicz. Przybliżyła ona zakres pomocy, którą oferuje Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Następnie wystąpił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli podinsp. Krzysztof Gawlas - omówił on elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jako ostatni głos zajął Grzegorz Męciński - kierownik Oddziału KRUS Stalowa Wola, który oprócz profilaktyki w zakresie oszustw, wspomniał o bezpieczeństwie podczas wykonywania prac przy gospodarstwie domowym.

Celem spotkania była wymiana informacji dotyczących problemów i zagrożeń, z jakimi spotkać się mogą mieszkańcy gminy Bojanów. Na debacie poruszono kwestię związaną z wykorzystywaniem przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami, między innymi poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można nanieść zagrożenie na mapę oraz w jaki sposób Policja weryfikuje zamieszczone na mapie zagrożenia. Rozmawiano o programie "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji "Moja komenda". Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski, zaangażowali się również we wspólną dyskusję.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w debacie.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.