obecnie
7° C
jutro
5° C
djkubus
Czy obawiasz się wirusa z Wuhan na podkarpaciu?


Ostatnio na forum

 • Czy marzy Ci się bajeczna ...
  2911 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Przeciwnicy Przepuszczania...
  5933 wyświetleń
  12 odpowiedzi
 • Czy tylko Ja nie lubię świąt?
  582 wyświetleń
  2 odpowiedzi
 • Targ Staroci na Rozwadowsk...
  5285 wyświetleń
  6 odpowiedzi
 • maybelline podkład hd
  4856 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Huawei p30, warto ?
  2736 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Czyszczenie wentylacji - k...
  266 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Detektywi w akcji!

8 października 2019 16:03, autor: MBP
Na czym polega praca detektywa? Jakie cechy charakteru powinien posiadać detektyw? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy III PSP nr 7 na dzisiejszym spotkaniu w MBP pod hasłem „Detektywi w akcji!”.

Podczas części teoretycznej przedstawiono najbardziej poczytne serie detektywistyczne dla dzieci oraz nowości wydawnicze tego gatunku dla uczniów klas szkoły podstawowej.

Czytanie i rozwiązywanie zagadek detektywistycznych jest znakomitym pomysłem by zachęcić dzieci, nawet tych nieprzekonanych czytelników, by chętniej sięgali po książki. - Książka detektywistyczna dla dzieci powinna być napisana jak instrukcja do składania mebli z Ikei – żeby w prosty i lapidarny sposób tłumaczyła niezwykle skomplikowane rzeczy – uważa Martin Widmark, autor serii detektywistycznej „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Słowa tego autora były kluczem do dzisiejszej prezentacji. Zagadki detektywistyczne to jedne z najlepszych propozycji dla dzieci, które za czytaniem nie przepadają. Po teorii przeszedł czas na część praktyczną - test sprawdzający, który z uczniów posiada cechy prawdziwego detektywa. By rozstrzygnąć kto ma bystre oko i umysł przygotowano rebusy, łamigłówki, zadania na spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów, tropienia i odczytywania śladów. By urozmaicić zajęcia uczniowie niczym prawdziwi śledczy robili kartotekę z odciskami palców, tworzyli portret pamięciowy oszusta oraz odszyfrowywali ukryte wiadomości.

Komentarze czytelników (5)