obecnie
8° C
jutro
8° C
sstw
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

  • Dobry ortodonta?
    639 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Pomysł na biznes
    1046 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Sprzątanie po zmarłych
    64 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Usługi malowania wnętrz w Sta…
    76 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Holter
    110 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Grecja - gdzie się wybrać?
    259 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Koszulki sportowe
    614 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zadbaj o zdrowie i postaw na bezpieczny piercing.

14 listopada 2019 10:13, autor: Geno

Zadbaj o zdrowie i postaw na bezpieczny piercing. Nie wiesz jak to zrobić? Podpowiadamy!


Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec dużego europejskiego miasta posiada kolczyki na jakiejś części ciała. Przekłuwanie skóry kolczykami stało się idealnym sposobem na wyrażanie swojej osobowości oraz na wyróżnianie się z tłumu ludzi. Podpowiadamy Ci, na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby wykonać bezpieczny piercing. Zobacz też, jak prawidłowo dbać o ranę zaraz po zabiegu. 

Pełna sterylność i wybór doświadczonego specjalisty, czyli przepis na bezpieczny piercing

W jaki sposób możemy mieć pewność, że wybrane przez nas studio dba o bezpieczeństwo klientów? Profesjonalny salon wykonujący piercing dokłada wszelkich starań, aby narzędzia używane podczas pracy były całkowicie sterylne. Lateksowe rękawiczki jednorazowe, jałowe igły i gaziki to cechy charakteryzujące doświadczonego piercera. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy kolczyk został wypakowany z pakietu na naszych oczach oraz czy wybrane przez nas studio posiada na wyposażeniu autoklaw. Jest to urządzenie sterylizacyjne, w którym para wodna o wysokiej temperaturze i równie silnym ciśnieniu likwiduje wszelkie bakterie, wirusy i grzyby. 

W kwestii bezpiecznego piercingu nie warto szukać półśrodków i należy zaufać doświadczonym specjalistom, jakich znajdziesz w salonie Juniorink. Oferuje on wysokiej jakości obsługę z zakresu tatuowania oraz kolczykowania skóry. Świadomość oraz zachowanie podstawowych środków ostrożności piercera, czyli osoby wykonującej przekłucia, może nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami zakażenia wirusami. Warto zauważyć, że w przypadku tego typu zabiegów na nasze zdrowie czyha wirusowe zapalenie wątroby typu B i C oraz HIV. 

Cierpliwość i sumienność kluczem do sukcesu. Zobacz, jak należy dbać o ranę po piercingu 

Bezpieczeństwo zagwarantowane przez profesjonalny salon piercingu to zaledwie połowa sukcesu. Podobnie jak w przypadku robienia tatuażu, tak przy przekłuwaniu skóry piłka zawsze leży po naszej stronie i to my zadecydujemy, czy rana będzie goić się prawidłowego. Proces leczenia ran po piercingu jest bliźniaczo podobny do tego, jaki towarzyszy nam podczas tatuowania. Jego dokładny czas i przebieg uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych cech organizmu. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób dbania o przekłutą warstwę skóry. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż jest on kluczowy. Przez kilka pierwszych dni po wykonaniu piercingu powinno unikać się spożywania alkoholu, kofeiny oraz innych substancji rozrzedzających krew. Do takiej grupy zaliczamy m.in. bardzo popularne leki, takie jak aspiryna. Niczym ognia należy unikać basenów, rzek i jezior. Chlorowana lub zabrudzona woda negatywnie wpłynie na naszą ranę i może spowodować szereg nieprzyjemnych powikłań. Podczas codziennej kąpieli warto przeczyścić skórę  płynem antybakteryjnym, a sama rana nie może być odcinana plastrami od świeżego powietrza. 
    

/Artykuł partnerski
Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.