• Montaż bram
    532 wyświetleń

Zwycięstwo Stali w Wejherowie !

1 grudnia 2019 18:57, autor: stal1938.pl

W 20. kolejce II-ligowych rozgrywek Stal zmierzyła się w Wejherowie z Gryfem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych 3:2. Gole dla „Stalówki” strzelali: Robert Dadok,  Michał Fidziukiewicz i Przemysław Stelmach!

Stal w ostatnim ligowym spotkaniu w 2019 roku zwyciężyła Gryf Wejherowo 3:2. Od początku spotkania zielono-czarni przeważali dążąc do szybkiego otwarcia wyniku spotkania. W 5 minucie po starciu Lelenia z Michałem Fidziukiewiczem mogła zostać podyktowana „jedenstka”, jednak sędzia Kawałko nie dopatrzył się przewinienia bramkarza Gryfa. Gospodarze po raz pierwszy zaatakowali dopiero w 16 minucie, lecz ich akcja nie została zakończona celnym strzałem. Chwilę później przed szansą zdobycia bramki stanął Piotr Witasik. W 19 minucie piłka po strzale Roberta Dadoka wpada do bramki, jednak gol nie został uznany. W 25 minucie nasz najlepszy strzelec mógł wreszcie wraz z drużyną cieszyć się ze zdobytej bramki. Robert popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego lobując bezradnego bramkarza gospodarzy. W 42 minucie Stal za sprawą Michała Fidziukiewicza podwyższyła rezultat. „Fidziu” ograł obrońcę i mocnym uderzeniem nie dał szans Leleniowi.

Po przerwie więcej z gry mieli gospodarze, jednak ich akcje kończyły się przed naszym polem karnym. W 68 minucie szansę, aby postawić „kropkę nad i ” miał Michał Fidziukiewicz, lecz będąc w doskonałej sytuacji nie trafił w światło bramki, Sytuacja ta szybko zemściła się i w 72 minucie  Maksymilian Hebel technicznym strzałem zmniejszył rozmiary porażki. W 85 minucie ochotę do gry odebrał gospodarzom Przemysław Stelmach strzelając trzecią bramkę dla Stalówki. Przemek pewnym strzałem po ziemi wyprowadził Stal ponownie na dwubramkowe prowadzenie.

W doliczonym czasie gry, kiedy to w bramce stał już Łukasz Konefał , Maksymilian Hebel ponownie popisał się technicznym strzałem ustalając wynik spotkania.

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 2:3 (0:2)

0:1 – Robert Dadok 25`

0:2 – Michał Fidziukiewicz 42′

1:2 – Maksymilian Hebel 72′

1:3 – Przemysław Stelmach 85`

2:3 – Maksymilian Hebel 90+3`

Stal Stalowa Wola: Kalinowski (93. Konefał)– Pietras (75. Stelmach), Dadok, Fidziukiewicz, Mistrzyk (84. Waszkiewicz), Sobotka, Jarosz, Jopek, Witasik, Kiercz, Ciepela (69. Wójcik)

Gryf Wejherowo: Leleń – Biedrzycki (70. Czychowski), Lisiecki, Koprowski, Sikorski (46. Prusinowski), Baranowski (61. Poręba), Majewski, Hebel, Gabor, Kolus Nowicki

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Augustów)