obecnie
8° C
jutro
3° C

Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli.

Roger 6 czerwca 2018 21:18 4 odpowiedzi 7695 wyświetleń

Napisz odpowiedź
06-06-2018, 21:18
Czy Powiatowy Urząd Pracy jest potrzebną instytucją? Czy ktoś korzystał z usług Powiatowego Urzędu Pracy w w Stalowej Woli? Interesują mnie wszelkie opinie i uwagi.
Cytuj post
06-06-2018, 21:52
W dzisiejszych czasach utrzymywanie Powiatowych Urzędów Pracy nie ma sensu. Kiedyś jako osoba bezrobotna miałam nieprzyjemność tam chodzić. Polegało to na upokarzającym dręczeniu bezrobotnego (takie są moje odczucia, czułam się gorsza i zażenowana). Przychodziło się, pan sprawdzał w komputerze przez 5 minut za kazdym razem nowe oferty (jakby pracując tam non stop nie miał wiedzy, co tam się znajduje) po czym mówił, że nic nie ma i wyznaczał nowy termin, ewentualnie czasem dzwonił nie każąc przyjść (rzadko).
W końcu sama sobie znalazłam pracę. Według mnie jest to zupełnie zbędne prowadzenie PUP i utrzymywanie takiego molochu, płacenie ludziom za siedzenie za biurkiem i dopisywanie w teczkach, że ktoś się zgłosił. Pomyślcie ile takich PUP-ów jest w całym województwie, w całej Polsce, ile to urzędników, którzy przecież są takimi fachowcami od poszukiwania pracy, że bez problemu znajdą dla siebie jakieś pożyteczne zatrudnienie bez życia na koszt podatników. Dodam, że przez ostatnie 5 lat nie słyszałam, żeby ktoś z moich kilku bezrobotnych znajomych dostał dzięki PUP-owi pracę (jedna osoba dostała na kilka miesięcy, bo firma wzięła dofinansowanie i ją później zwolnili). To samo system stażowy. Firmy biorą darmowego parobka, który za 800 - kilka złotych będzie dla nich tyrał, a później po spełnieniu minimum wymagań człowieka zwalniają, a PUP przydzieli im za jakiś czas nowego stażystę. Smutne, ale takie sa fakty
Cytuj post
06-06-2018, 22:12
Niepotrzebna instytucja, biorą pieniądze za darmo. Pierwsza instytucja do cięcia kosztów i odchudzania urzędniczej grupy trzymającej władzę przez polityków wszelkiej maści. Zamknąć ten nasz PUP, i w okolicach. Co do bezrobotnych, to teraz bardziej opłaca się im nie pracować i narzekać, a w międzyczasie prosić Boga żeby PUP nie zaoferował im pracy bo MOPS zabierze im 500+ i zasilki.
Cytuj post
07-06-2018, 20:43
ciekawy napisał:
Wywiad z Zofią Zielińską - Nędzyńską, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli na „Czerwonej kanapie - stalowegołajna” i pier... głupot w czasach gdy wiadomo że ten urząd jest niepotrzebny, a i podobno brakuje ludzi do pracy i sprowadza się Ukraińców. Śmiech na sali, wywalić tych nierobów z PUPu i nie trwonić naszych podatków na niepotrzebne etaty.


A ciekawe ,czy udzielająca wywiadu Zofia Zielińska - Nędzyńska sama wierzy w hasełka i to co mówi? Cyt: "Stalowowolski PUP każdego dnia odwiedza wielu mieszkańców powiatu. Przeglądają oferty, rozmawiają ze swoimi doradcami zawodowymi" oraz "Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy na co dzień podtrzymują kontakty z lokalnymi pracodawcami pozyskując informację na temat wolnych etatów, gromadzą i udostępniają również oferty spływające do urzędu".
Cytuj post
26-01-2024, 12:02
Ogólnie Powiatowe Urzędy Pracy jak i Agencje Rozwoju Regionalnego są potrzebne, bo pomagają odnaleźć się młodym i nie tylko młodym ludziom na rynku pracy. Organizują różne programy pomocowe których celem jest zdobywanie nowych kompetencji. Także myślę się przydają, trzeba tylko być ogarniętym w tym co sie dzieje dookoła.
Cytuj post

Szybka odpowiedź