KOLEJNE MANDATY Z NOWEGO TARYFIKATORA

Od 1 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o ostrożność na drodze.

W ubiegłym tygodniu, w poniedziałkowe popołudnie, funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego ukarali mandatem w wysokości 3000 złotych kierowcę pojazdu ciężarowego, który pomimo tego, że rozpoczęło sie opuszczanie zapór, wjechał na przejazd kolejowy. Z kolei w minioną sobotę wieczorem, niżańscy policjanci zatrzymali przy przejeździe kolejowym w Nisku kobietę, która pomimo migających na przemian dwóch czerwonych sygnałów, wjechała za sygnalizator. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych.

Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco, bądź odpowiedzialny!

 

/KPP Nisko

26-01-2022 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność