PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ “TRZEŹWY PORANEK” W POWIECIE STALOWOWOLSKIM

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, na terenie powiatu stalowowolskiego, przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem priorytetowym tego rodzaju działań jest eliminowanie z naszych dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość 300 kierujących poruszających się po drogach naszego powiatu. Wśród skontrolowanych nie było żadnych osób, które zdecydowałyby sie wsiąść za kierownicę bedąc pod działaniem alkoholu. W celu ograniczenia zagrożenia, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, prowadzone są i będą w przyszłości cykliczne działania, aby wyeliminować z naszych dróg takie osoby.

Przypominamy, że alkohol i substancje działajace podobnie są jedną z najczęstrzych przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy do wszystkich osób o stanowczą reakcję w momencie, gdy widzą, że nietrzeźa osoba usiłuje kierować pojazdem. Warto pamiętać, że według obowiązujacych przepisów, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego podobnie działającego środka, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

/KPP Stalowa Wola

06-07-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność