STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drogach krajowych i wojewódzkich. Funkcjonariusze ruchu drogowego systematycznie patrolują odcinki tych dróg. W miniony weekend, trzech kierowców straciło prawo jazy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc. Ich zadaniem jest  likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

Odcinek drogi krajowej nr 19 w Nowosielcu oraz powiatowej w Wólce w gminie Harasiuki, są miejscami szczególnie narażonymi na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To w tych miejscach kierowcy najczęściej przekraczają prędkość i tracą prawo jazdy. 

W sobotę, mieszkaniec Krzeszowa Górnego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. 40-latek o godz. 9 został zatrzymany do kontroli drogowej w Wólce. Kierujący renaultem miał na liczniku 134 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i nałożyli mandat.

Kolejne dwie osoby straciły prawo jazdy w niedzielę. Tego dnia policjanci ruchu drogowego weryfikowali zgłoszenia mieszkańców dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w Nowosielcu. Rano zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Mieszkaniec Lublina jechał z prędkością 107 km/h. 22-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem. Wieczorem prawo jazy stracił mieszkaniec Stalowej Woli. 28-latek jechał z prędkością 120 km/h.

 

/KPP Nisko

08-03-2021 admin

Komentarze

  • W czasach mojej mlodosci droga miedzy Krzeszowem a Huciskiem gnalo sie nawet powyzej 2 setek jezeli ktos oczywiscie mial odpowiedni sprzęt

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność