Nowości

Kim będę w 2035 roku – warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

Za nami warsztaty online „I Ty możesz być pisarzem. I Ty możesz być mówcą” z Małgorzatą Żółtaszek, w których, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli uczestniczyły dzieci z klas IV b i VI b (kółko polonistyczne) wraz z nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli. Celem spotkania było wspieranie pewności siebie i poczucia własnej wartości młodych ludzi, poprzez podniesienie kompetencji komunikacyjnych w zakresie retoryki i formułowania myśli w formie pisemnej.
- Chciałabym zachęcić dzieci do tego, aby nie bały się mówić i pisać o sobie. Kiedy mają poczucie, że potrafią, umieją i że sobie poradzą, to stają się otwarte na innych ludzi. Są również w stanie dostrzec to wszystko u koleżanki czy kolegi. Uczucia trzeba oswajać, ale dla każdego człowieka droga do tego celu jest inna – mówiła Małgorzata Żółtaszek.
Dzieci dowiedziały się, co to jest autoprezentacja i jak wyeliminować lęk przed oceną czy krytyką. Prowadząca podkreślała, że są sposoby na opanowanie dziecięcego strachu przed trudną sytuacją.
– Co zrobić, gdy w trudnej sytuacji dopada Was strach? Możemy go zmniejszyć lub nawet przepędzić używając wyobraźni. Jeśli wyobrazicie sobie, że ma on wielkość małego zwierzątka, to okazuje się że tak naprawdę jest od Was mniejszy. A jeśli jednak jest większy, jak góra? To możecie jak Pan Kleks, spróbować powiększyć siebie. Wyobraźnia pomaga dzieciom oswoić lęk, strach i niepewność – przekonywała dzieci autorka książek biblioterapeutycznych.
Uczestnicy otrzymali również ciekawe zadanie do dobrowolnego wykonania, polegające na zaprezentowaniu siebie w formie pisemnej i przeczytanie tego tekstu…w 2035 r. Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, wspólnie z prowadzącą szukali pomysłów na podniesienie poczucia własnej wartości, dzięki któremu szczęście będzie na wyciągnięcie ręki.
Małgorzata Żółtaszek to certyfikowana trenerka komunikacji. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Pisze artykuły i książki („Basałyk i Psotka idą do pracy”, „O Mateuszku, który bał sią ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”). Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne. Wszystkie działania zawodowe i osobiste opiera na empatii i mocy pozytywnych relacji.
Spotkanie online zostało zorganizowane w ramach zadania „Biblioteczne teatralia z wartościami w tle”, w programie „Partnerstwo dla książki 2020”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.


15-12-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność