Nowości

Biblioteka bardziej otwarta dla użytkowników

Od 5 października Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne. Biblioteka Główna będzie czynna jak dotychczas - od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00, a filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00 (wyjątkowo czytelnia w Filii nr 2, będzie pracować od 10:00 do 15:00). W soboty wszystkie biblioteki będą nieczynne. Odwiedzając nasze placówki na terenie miasta użytkownicy są zobowiązani do przestrzegania kilku zasad sanitarnych: zakrycia ust i nosa, dezynfekcji dłoni, zachowania bezpiecznej odległości od innych osób. Czytelnikom umożliwiamy wypożyczanie książek lub audiobooków w wolnym dostępie do półek, przy maksymalnym czasie przebywania w wypożyczalniach, do 30 min. W czytelniach prasy obowiązują własne maseczki lub przyłbice i jednorazowe rękawiczki. Maksymalny czas przebywania w czytelniach prasy - 45 min. Nie wypożyczamy prasy do domu.
Od 5 października umożliwiamy także, dostęp do czytelń internetowych. Do siedziby głównej zapraszamy w godz. 9:00–17:00, natomiast w filiach bibliotecznych od 10:00 do 16:00, za wyjątkiem Filii nr 2, w której ta usługa będzie dostępna w godz. 10:00–15:00. Limit czasowy dla każdego użytkownika - 45 min.
Użytkownicy mogą także skorzystać z usługi ksero i wydruku dokumentów, oczywiście z zachowaniem reguł sanitarnych. We wszystkich placówkach wprowadzono 2 przerwy na dezynfekcję: w godz. 11:40-12:00 oraz 14:40-15:00. Prosimy o niekorzystanie w tym czasie z naszych usług.
Informujemy, iż rezerwacje książek i audiobooków przez katalog biblioteczny online, będą możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-8:00, a w soboty, niedziele i święta – całodobowo.
Biblioteka Główna nie prowadzi nadal wypożyczeń samoobsługowych, nie udostępnia gier planszowych oraz konsoli XBOX. Wszyscy chętni, będą mogli korzystać z cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.
Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do wymienionych zasad korzystania z naszych placówek. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.


01-10-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność