Nowości

Kolejna firma w Stalowej Woli skorzysta ze wsparcia ARP

15 lutego kolejne przedsiębiorstwo na terenie Stalowej Woli otrzymało wsparcie w postaci ulgi podatkowej na podstawie ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Mowa o spółce Eurometal S.A. Dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu, firma zainwestuje w instalację nowych linii technologicznych do produkcji komponentów dla branży fotowoltaicznej i automotive

– Jest mi niezmiernie miło w imieniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii wręczyć decyzję o wsparciu, która potwierdza plany inwestycyjne, jakie spółka Eurometal chce zrealizować na terenie Stalowej Woli – mówił Tomasz Miśko, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. 

Spółka Eurometal S.A. należy do grupy przemysłowej, która od 31 lat już funkcjonuje na polskim rynku. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej otrzymała decyzję o wsparciu, która pozwoli na rozwój firmy na ternie Stalowej Woli. – Nowa inwestycja będzie łącznie kosztować około 60 mln zł i będzie głównie polegała na instalacji nowych linii technologicznych. Głównym produktem będą komponenty, które posłużą do produkcji baterii fotowoltaicznych oraz dla przemysłu automotive do produkcji baterii elektrycznych – wyjaśniła Magdalena Śliwakowska, prezes zarządu Eurometal S.A. 

Jak zapewniła prezes, dzięki nowej inwestycji zostaną utrzymane wszystkie dotychczasowe miejsca pracy oraz powstanie kilkadziesiąt nowych. – Wszystkie nowe i dotychczasowe stanowiska będą wysoko kwalifikowane, pracownicy będą mieli wykształcenie co najmniej średnie branżowe. Będzie również im dedykowany program polegający na podnoszeniu możliwości zawodowych – dodała Magdalena Śliwakowska. 

– Bardzo nas cieszy, że firma tak mocno obecna w Stalowej Woli decyduje się na rozwój swoich zasobów w naszym mieście, ale przede wszystkim na rozwój w nowych trendach, wykorzystując nowe gałęzie przemysłu, rozwój elektromobilnościczy baterii słonecznych.  Cieszymy się, że to będzie się działo tutaj, w Stalowej Woli – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Wsparcie w formie zwolnienia z podatku dochodowego udzielane jest przedsiębiorcy na nową inwestycję, w drodze „decyzji o wsparciu”. Najwyższy dopuszczalny w UE pułap pomocy publicznej wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych projektu inwestycyjnego. Tyle też mogą odzyskać w ramach zwolnienia z podatku przedsiębiorcy na Podkarpaciu. Wysokość pomocy jest jednak zależna od lokalizacji, wielkości przedsiębiorstwa i od tego ile dany przedsiębiorca zainwestuje. 

Jeśli przedsiębiorca planuje nabycie gruntu lub prawa wieczystego użytkowania, nabycie lub wytworzenie we własnym zakresie środków trwałych, rozbudowę lub modernizację istniejących środków trwałych, nabycie wartości niematerialnych i prawnych, czy najem lub dzierżawę gruntów, budynków i budowli, może starać się o uzyskanie „decyzji o wsparciu”, czyli zwolnienia z podatku PIT lub CIT. Wystarczy tylko zadzwonić do TSSE EURO-PARK WISŁOSAN lub przesłać tam zapytanie ofertowe oraz wypełnić i przesłać formularz wniosku o wydanie decyzji o wsparciu dostępny na stronie www.tsse.pl. 

 

/Stalowawola.pl

27-02-2021 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność