Nowości

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

Rok 2020 był bardzo trudny tak dla armwrestlingu jak i wielu innych dyscyplin sportu. Ze względu na pandemię Covid-19 odwoływano zaplanowane turnieje, a zawodnicy nie mieli możliwości treningu na siłowniach.

Jubileuszowe mistrzostwa miały odbyć się już w marcu jednak ze względu na walkę z nowym wirusem, turniej przełożono. Dzięki determinacji organizatorów - Pana Damiana Zaorskiego oraz klubu 16 Koszalin zawody doszły w końcu do skutku, a do Koszalina zjechało ponad 200 zawodników.

Reprezentanci niżańskiego klubu Wiking również stawili się na miejscu.Piątek 4 września był dniem ważenia sportowców. Na podstawie pomiarów wagowych wszyscy nasi reprezentanci zostali przydzieleni do poszczególnych kategorii. By móc wystartować w kategorii do 63kg, najwięcej, bo aż 8 kilogramów, zrzucił nowy zawodnik „Wikinga” Dominik Leja. Dominik jako debiutant otarł się o podium i zakończył rywalizację na 4 miejscu zarówno na rękę prawą jak i lewą.

W kategorii kobiet do 57kg nasza reprezentantka Izabela Uzar zajęła 5 miejsce. Debiutował także Grzegorz Kamycki zajmując 12 miejsce w kategorii do 95kg. Nie zabrakło także bardziej doświadczonych zawodników jak: Dariusz Groch, Krzysztof Penc czy Adrian Kowal. Wszyscy trzej panowie postanowili zmierzyć się w najbardziej obleganej kategorii do 78kg, gdzie najlepiej wypadł Dariusz zdobywając dwa srebrne medale. Krzysztof zakończył rywalizację na 5 miejscu, a Adrian na 14. Do puli medalowej dwa srebrne krążki dorzucił jeszcze Przemysław Ciba zdobywając je w kategorii do 95kg.

Całe zawody rozgrywały się w Event Center G38 w Koszalinie i mimo dodatkowych obostrzeń takich jak pomiary temperatury przed wejściem na salę czy obowiązek noszenia maseczek, przebiegły bardzo sprawnie.

wiking koszalin 2wiking koszalin 3wiking koszalin 4

WIKING Nisko

15-09-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność