Nowości

DRUHOWIE OBCHODZILI DZIEŃ STRAŻAKA W RADOMYŚLU NAD SANEM

Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Radomyśl nad Sanem włączyli się w obchody Dnia Strażaka. Święto przypadające 4 maja, zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2003 roku jako święto zawodowe, obchodzone we wspomnienie świętego Floriana – rzymskiego legionisty, męczennika i patrona między innymi strażaków.

W gminie Radomyśl nad Sanem brać strażacka włączając się w obchody święta, uczestniczyła we mszy św. odprawionej 7 maja w Sanktuarium w Radomyślu. Nabożeństwo, w intencji druhów i ich rodzin, a także za zmarłych strażaków, sprawował gminny kapelan strażaków ks. proboszcz Józef Turoń. W trakcie liturgii kapłan podziękował strażakom za trud oraz społeczną i pełną poświęcenia pracę na rzecz mieszkańców.

W uroczystej mszy, z udziałem sztandaru OSP Radomyśl, uczestniczyli strażacy z jednostek działających na terenie gminy na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Mariuszem Kosińskim i Gminnym Komendantem Grzegorzem Krawcem. Ponadto we wspólnej modlitwie wzięli udział Wójt Gminy Jan Pyrkosz oraz Zastępca Wójta Izabela Szałaj.

Wszystkim druhnom i druhom składamy serdeczne życzenia. Niech odpowiedzialna, ale jakże zaszczytna służba, przynosi Im jak najwięcej satysfakcji. Życzymy Im wiele zrozumienia, ludzkiej życzliwości i samych szczęśliwych powrotów.

tekst: pch
fot. https://www.facebook.com/OSP-Radomy%C5%9Bl-nad-Sanem-383414865597600

Wanda Rutkiewicz patronką roku 2022

Z okazji Tygodnia Bibliotek w Filii nr 2 przygotowana została wystawa stacjonarna o Wandzie Rutkiewicz. Słynna polska himalaistka została wybrana przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej na patronkę roku 2022. 13 maja mija 30. lat od dnia, kiedy zaginęła pod wierzchołkiem ośmiotysięcznika – Kanczendzongi i tam najprawdopodobniej zmarła.

Na wystawie eksponowane są książki biograficzne o himalaistce, publikacje, w których czytelnicy znajdą opisy wypraw górskich, w których Wanda Rutkiewicz brała udział. W gablotach zaprezentowano również albumy oraz książki o szczytach, które zdobyła, m.in.  Mount Everest, Nanga Parbat, Annapurna. Czytelnicy mogą zapoznać się z publikacją napisaną przez naszą słynną himalaistkę, pt. „Na jednej linie”. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy i sięgania po górską literaturę, której w bibliotece nie brakuje. W końcu świat można znaleźć w jednym miejscu.

Z gramatyką i ortografią za pan brat

12 maja w ramach Tygodnia Bibliotek w Filii nr 2 odbył się turniej gramatyczno-ortograficzny dla klas trzecich z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną.  Zajęcia przebiegały w swobodnej i miłej atmosferze co ułatwiało dzieciom przyswajanie zasad prawidłowej pisowni wyrazów z ż, rz, u, ó, h, ch.

Uczniowie pracowali indywidualnie i zespołowo, rozwiązywali krzyżówki ,rebusy, zagadki i łamańce językowe z trudnymi wyrazami. Na zakończenie każdy wykonał zakładkę do książki  na której napisał zasady ortograficzne.

 

/Biblioteka.stalowawola.pl

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność