Nowości

Międzynarodowy Wyścig

31. edycja Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków rozpoczęła się 9 września w Nisku. Start honorowy 24 polskich i zagranicznych ekip miał miejsce na Placu Wolności. Z kolei tzw. start ostry kolarzy nastąpił w pobliskim Zarzeczu.

Na początek rywalizacji uczestnicy czteroetapowego wyścigu pokonali dystans 176 km drogami Podkarpacia licząc od Niska. Z Dużych Plant ruszyło blisko 140 zawodników. Start honorowy miał miejsce w Nisku, ale w pobliskim Zarzeczu, gdzie kolarska ekipa Voster ATS Team ma swoją siedzibę kolarze rozpoczęli wyścig na ostro.

Pierwszy etap 31 Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z Niska do Sędziszowa Małopolskiego wygrał  kolarz z Izraela  Itamar Einhorn z grupy Israel Cycling Academy.  Na finiszu wyprzedził belgijskich kolarzy Lotto Soudal:  Arne Marita i Jarne Van De Paara. A kolejne miejsca zajęli Polacy: Alan Banaszek z grupy Mazowsze Serce Polski był czwarty, Sylwester Janiszewski z Voster ATS Team - piąty, a  Stanisław Aniołkowski z CCC Developmet – szósty.

Tego samego dnia w Parku Miejskim w Nisku odbył się Mini Wyścig „Solidarności”, z udziałem dzieci od 5 do 12 lat. Mali kolarze ścigali się po parkowych alejkach na dystansie od 200 do 1600 metrów. Trójka najlepszych rowerzystów w każdej kategorii otrzymała puchary i nagrody rzeczowe. Wręczali je na podium dla zwycięzców po zakończeniu ostatniego wyścigu Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Robert Bednarz Starosta Niżański.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to polski etapowy wyścig kolarski rozgrywany od 1990 roku. Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. W tej imprezie sportowej udział biorą polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams. Organizatorem wyścigu jest NSZZ "Solidarność" Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig.

 Galeria zdjęć

Wyniki - I etap

 

/Nisko.pl

10-09-2020 admin

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

O nas

Niezależny portal miasta

Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman

Nawigacja

Nasza społeczność