Nowości

REMIS Z SOKOŁEM SIENIAWA

W 28. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Sokołem Sieniawa. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Piłkarze „Stalówki” w pierwszych minutach niedzielnego meczu starali się zaatakować rywala. Szybko pokazał się Daniel Świderski, który dwukrotnie groźnie strzelał na bramkę Sokoła Sieniawa. Piłka nie wpadła jednak do siatki gospodarzy.

Sokół nie zamierzał jednak skupiać się na defensywie i w kolejnych minutach zagroził bramce „Stalówki”. Dobrze spisywał się jednak Mikołaj Smyłek. W odpowiedzi na akcje drużyny z Sieniawy niecelnie strzelał Świderski.

Niebezpiecznie pod bramką zielono-czarnych zrobiło się znów w 33. minucie. Z kilku metrów strzelał bowiem Paweł Oziębło, lecz to było uderzenie niecelne. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Już kilka minut po wznowieniu spotkania Stali na boisku zrobiło się zdecydowanie trudniej. W 54. minucie drugą żółtą kartką ukarany został bowiem Michał Zięba. Zielono-czarni musieli sobie radzić w osłabieniu.

Piłkarze Sokoła wyczuli swoją szanse i śmielej zaatakowali. Gospodarze szukali strzałów na bramkę Mikołaja Smyłka. Stal oddalała jednak grę od własnego pola karnego. I robiła to skutecznie, bowiem w niedzielę drużyna Sokoła Sieniawa gola Stali nie strzeliła. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Sokół Sieniawa – Stal Stalowa Wola 0:0

Składy:

Sokół Sieniawa (skład wyjściowy): Pasterczyk – Drelich, Geniec, Feret, Wawryszczuk, Pikiel, Oziębło, Lis, Gdowik, Pisarek, Ochał.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Stępniowski (46′ Lebioda), Hudzik, Olszewski, Zięba, Kiełbasa (60′ Szifer), Stelmach Jopek, Kacprzycki (60′ Khorolskyi), Świderski (72′ Grabarz).

Żółte kartki: Lis – Kacprzycki, Zięba, Smyłek, Olszewski.

Czerwona kartka: Zięba /54′ – za drugą żółtą/.

Sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin).

SOKÓŁ SIENIAWA RYWALEM STALI

W NIEDZIELĘ 8 MAJA ZIELONO-CZARNI ZMIERZĄ SIĘ Z KOLEJNYM RYWALEM. W 28. KOLEJCE III LIGI GRUPY IV PIŁKARZE STALI STALOWA WOLA NA WYJEŹDZIE RYWALIZOWAĆ BĘDĄ Z SOKOŁEM SIENIAWA.

Przed „Stalówką” kolejna potyczka ligowa – tym  razem z zespołem broniącym się przed spadkiem z III ligi grupy IV. Sokół Sieniawa w tabeli zajmuje czternaste miejsce, a więc tuż „nad kreską”.

Do tej pory piłkarze z Sieniawy na swoim koncie zgromadzili 29 punktów, na co złożyło się osiem zwycięstw i pięć remisów. Drużyna Sokoła zanotowała również czternaście porażek. W meczach „u siebie” piłkarze naszego najbliższego przeciwnika legitymują się bilansem 6-2-5. „Stalówka” nad drużyną z Sieniawy ma w tym momencie osiem oczek przewagi.

W 11. kolejce tego sezonu zielono-czarni rywalizowali już z Sokołem Sieniawa i to spotkanie efektownie wygrali 5:2. Liczymy, że i tym razem nasza drużyna zaprezentuje się dobrze i wywalczy kolejne trzy punkty.

Mecz Sokół Sieniawa – Stal Stalowa Wola zostanie rozegrany w niedzielę, 8 maja. Początek spotkania o godzinie 16:00.

FINAŁ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI: ZWYCIĘSTWO STALI

We wtorek 3 maja piłkarze Stali Stalowa Wola w finale Okręgowego Pucharu Polski zmierzyli się z LZS-em Zdziary. Zielono-czarni rywala pokonali 4:1. Trzy gole w tym meczu strzelił Bartłomiej Kiełbasa!

LZS Zdziary na co dzień rywalizuje w klasie okręgowej. Wtorkowe spotkanie zostało rozegrane z Zdziarach. Pierwsza połowa środowej potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem – po przerwie zielono-czarni podkręcili tempo i strzelili cztery gole.

W 52. minucie przed szansą stanął Daniel Świderski. Nasz napastnik swoją okazję wykorzystał i pokonał bramkarza LZS-u Zdziary. Kilka minut później prowadzenie zielono-czarnych podwyższył Bartłomiej Kiełbasa.

Gospodarze kontaktowego gola zdołali strzelić w 62. minucie, kiedy to Tomasza Wietechę pokonał Wojciech Sobiło. Odpowiedź „Stalówki” była błyskawiczna. Już 120 sekund później ponownie Bartłomiej Kiełbasa pokonał bramkarza drużyny LZS-u Zdziary.

To nie był koniec strzeleckiego popisu Kiełbasy, który w 72. minucie strzelił swojego trzeciego gola w środowym spotkaniu. To była już ostatnia bramka w tym meczu. W finale Okręgowego Pucharu Polski „Stalówka” pokonała LZS Zdziary 4:1.

Stal w półfinale Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN spotka się ze zwycięzcą finału okręgu Jarosław, w którym rywalizują zespoły JKS-u Jarosław oraz Wólczanki Wólka Pełkińska.

LZS Zdziary – Stal Stalowa Wola 1:4 (0:0)

0:1 – Daniel Świderski 53′

0:2 – Bartłomiej Kiełbasa 57′

1:2 – Wojciech Sobiło 62′

1:3 – Bartłomiej Kiełbasa 64′

1:4 – Bartłomiej Kiełbasa 72′

Składy:

LZS Zdziary: Drzymała (46′ Płoskoń) – Sałek, Słowik, Siudak, Wojtas (85′ Bąk), Gruszczyk, Sobiło, Machaj, Urbanik, Cichoń, Cupak.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Skrzyniak, Stepniowski (77′ Lebioda), Hladik (67′ Hudzik), Davidik (46′ Olszewski), Kiełbasa, Stelmach (46′ Barata), Jopek, Zięba, Marchewka (58′ Grabarz), Świderski (78′ Wojtak).

Żółte kartki: Gruszczyk, Urbanik – Jopek, Świderski, Kiełbasa.